logo
امروز : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/11/26 ] [ 2 جمادی الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۳۲۵۳

بهره‌گیری از عصاره گیاهان دارویی در ساخت داروهای نو توسط دانش‌بنیان‌ها

بهره‌گیری-از-عصاره-گیاهان-دارویی-در-ساخت-داروهای-نو-توسط-دانش‌بنیان‌ها
استفاده از مواد فرآوری شده از گیاهان دارویی همچون عصاره‌های خالص و اسانس‌های خالص شده آن‌ها در داروسازی می‌‌تواند این صنعت را تا دچار تحول کند.

به گزارش موج رسا; استخراج مواد مؤثره و عصاره‌های طبیعی از گیاهان مختلف، امر بسیار مهمی است که پژوهشگران حوزه‌های مربوطه، توجه ویژه‌ای به آن دارند.

 امروزه بیش از ۸۰ درصد مردم جهان برای درمان بیماری‌ها از داروهایی با منشاء گیاهی استفاده می‌کنند. تقریباً یک‌چهارم داروهای تهیه‌شده در دنیا دارای منشاء گیاهی هستند که یا به‌طور مستقیم از گیاهان، عصاره‌گیری شده‌اند یا براساس ترکیب‌های گیاهی ساخته شده‌اند.

شرکت باریج اسانس یکی از اولین شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی در ایران است که با استفاده از مواد اولیه گیاهی بومی ایران در راه ترویج و توسعه و کاشت و پرورش این گیاهان گام برمی‌دارد. این شرکت با تمرکز بر کیفیت و اثربخشی داروها، توجه ویژه به طب سنتی کشور، پویایی و پیشرو بودن در زمینه‌های مختلف، خودکفایی و اعتماد به تولیدات داخلی و توجه ویژه به صادرات و بازارهای خارج از کشور، امروز به یکی از بزرگترین شرکت‌های عصاره‌گیری از گیاهان دارویی در منطقه تبدیل شده است./فارس

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر