logo
امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/3 ] [ 3 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۳۱۵۴
وقتی همت کارساز می‌شود؛

طرح شهید سلیمانی آبی بر آتش بیماری کرونا

طرح-شهید-سلیمانی-آبی-بر-آتش-بیماری-کرونا
با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در استان زنجان کنترل بیماری کرونا موفقیت آمیز بوده و موفقیت‌ها یکی پس از دیگری ثبت می‌شود.

به گزارش موج رسا; طرح شهید قاسم  سلیمانی از آذر ماه سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین در کشور آغاز به کار کرده و تا کنون ثمرات مطلوبی برای کنترل بیماری کرونا و دستگیری از نیازمندان و بیماران متاثر از کرونا داشته است.

این طرح که تا قطع کامل زنجیره کرونا ادامه خواهد داشت به منظور دفاع از حریم سلامت گروه‌های مختلف جامعه و مقابله جدی با بیماری کرونا در حال اجرا است تا کنون 5 مرحله از این رزمایش در کشور برگزار شده است و در مرحله ششم آثار و برکات بیشتری از این طرح در جامعه دیده خواهد شد.

اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه از مهمترین برنامه‌های طرح شهید سلیمانی است تا افراد بیمار و خانواده‌هایی که از نظر اقتصادی ضعیف هستند بتوانند دوران قرنطینه خود را در دوران بیماری بدون کوچکترین مشکلی سپری کنند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا، اظهار داشت: طرح شهید قاسم سلیمانی از طرح‌های اثر بخش در جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا است که در قالب این طرح تیم‌های حمایتی، نظارتی و مراقبتی با حضور بسیجیان استان زنجان فعال شده و کار رصد بیماران را دنبال می‌کنند.

سردار جهانبخش کرمی با بیان اینکه بسیجیان در قالب طرح شهید سلیمانی در نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی حضور دارند، خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود برای پیشگیری از بیماری کرونا استفاده می‌شود.

وی از به کارگیری گردان‌های امام (ع)، بیت‌المقدس، کوثر و بسیج جامعه پزشکی برای پیشگیری و در مان بیماری کرونا خبرداد و گفت: بیماریابی و ارائه خدمات به بیماران در منزل از جمله اقدامات بسیجیان محسوب می‌شود.

این مسئول بیان داشت: رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه از ابتدای شیوع بیماری کرونا برای دستگیری از نیازمندان اجرایی شده و در قالب طرح شهید سلیمانی نیز این طرح ادامه دارد.

ناحیه مقاومت بسیج سپاه زنجان در طرح شهید قاسم سلیمانی با تماس روزانه خواهران بسیجی جهادگر در فراخوان تزریق واکسن به گروه‌های هدف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگام است.

کمک‌های مومنانه در قالب توزیع بسته‌های عسل طبیعی به نیابت از شهید حسین‌الله یاری به خانواده‌های نیازمند توسط گروه جهادی پایگاه حسنا، تهیه و تحویل یک عدد یخچال و پرده به نیابت از شهید علی اصغر افشاری توسط گروه جهادی پایگاه عترت، تهیه و پخش غذای گرم و حلوا در بین نیازمندان به مناسبت عاشورای حسینی به نیابت از شهدا توسط شورای پایگاه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بخشی از برنامه‌های سپاه ناحیه زنجان است.

توزیع 800 کیک و آبمیوه در روز عاشورا، توزیع 500 بسته پذیرایی در بین بیماران کرونایی بیمارستان ولیعصر زنجان، همکاری 10 نفر از بسیجیان در اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در منطقه اسلام آباد با مرکز بهداشت، ذبح قربانی برای دفع بلای کرونا به مبلغ 2 میلیون تومان با همکاری پایگاه کوثر و مجموعه فرهنگی و تربیتی مسجد امام حسین (ع) از دیگر اقدامات این ناحیه بسیج است.

ناحیه مقاومت بسیج سلطانیه نیز برنامه‌های مختلفی در قالب طرح شهید سلیمانی در این شهرستان اجرایی کرده است که تشکیل جلسه با مسئولان کمیته‌های طرح شهید سلیمانی و قرارگاه کمک مومنانه و تشریح مجدد فعالیت‌های کمیته‌ها، اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط گروه‌های جهادی در هئیات، غربالگری افرادی که در معرض خطر قرار داشتند توسط گروه‌های جهادی، تماس با افرادی که برای واکسن اقدام نکرده‌اند از جمله فعالیت‌های ناحیه مقاومت بسیج سلطانیه محسوب می‌شود.

توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در بین مردم و نیازمندان، کمک به درمان کرونا به مبلغ 9 میلیون ریال،جمع‌آوری کمک هزینه جهزیه به مبلغ 4 میلیون ریال ، کمک به آزادی زندانیان، تسویه حساب دفتری تعدادی از نیازمندان محله، چاپ پوستر کمک مومنانه و نصب آن در سطح شهرستان، برپایی ایستگاه جمع‌آوری نذورات از دیگر اقدامات این ناحیه بسیج است.

سپاه ناحیه ایجرود نیز در طرح شهید قاسم سلیمانی اقدامات تاثیرگذاری از جمله تشویق و ترغیب مردم وبسیجیان نسبت به توزیع نذورات به صورت خام و خشک، ترویج و تشویق مردم و بسیجیان در راستای واکسینه شدن،برگزاری جلسه توجیهی با فرماندهان پایگاه‌های مقاومت تابعه در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی، برگزاری جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور بهورزان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و فرماندهان پایگاه‌ها و برگزاری جلسه توجیهی برای فرماندهان پایگاه‌ها در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهر حلب انجام داده است.

سپاه ناحیه خدابنده نیز در زمینه‌های تهیه و توزیع ماسک در بین عزاردان حسینی توسط گروه جهادی شهید میر محمدلو، برگزاری جلسه با رئیس شبکه بهداشت و کارشناسان مربوطه و حضور در جلسات مربوط به کرونا، برگزاری جلسه با فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج و جلسه فرماندهان حوزه‌ها با فرماندهان پایگاه‌های بسیج و حضور فرماندهان پایگاه‌ها در خانه بهداشت و مراکز درمانی برای تامل و اعلام آمادگی برای اجرای هر چه قوی‌تر طرح شهید سلیمانی فعال است.

فعال کردن قرارگاه کمک مومنانه و تهیه 500 بسته معیشتی، معرفی 90 نفر از بسیجیان به عنوان رابط بهداشتی برای هئیت‌ها و مساجد برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دعوت از گروه‌های سنی اعلام شده برای تزریق واکسن به صورت حضوری و تلفنی و سیتسم سیار از دیگر اقدامات سپاه ناحیه خدابنده محسوب می‌شود.

سپاه ناحیه طارم نیز در راستای بومی سازی دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های رسیده از ستاد سپاه استان در خصوص شیوع ویروس کرونا و ارسال به رده‌ها و حوزه‌های تابعه،برگزاری کلاس توجیهی برای همه کارکنان کادر و وظیفه با همکاری شبکه بهداشت شهرستان، برگزاری جلسه قرارگاه مشترک جهادی شهرستان قرارگاه زیستی با شبکه بهداشت اقدامات لازم را در طرح شهید سلیمانی انجام داده است.

شناسایی 400 نفر از آسیب دیدگان کرونا و ثبت در سامانه، توزیع 180 بسته لوازم التحریر در بین نیازمندان، فعال‌سازی 10 کارگاه تولید ماسک توسط 30 نفر در قالب 10 گروه جهادی، ضد عفونی کارگاه‌های تولید ماسک در 10 کارگاه و 200 مرحله، تهیه و توزیع گوشت قربانی نیازمندان به نیابت شهدا توسط گروه جهادی و خیرین، توزیع 400 ماسک در بین عزادران حسینی به نیابت شهدا و ذبح 45 راس گوسفند در ماه محرم و توزیع در بین نیازمندان از دیگر اقدامات سپاه ناحیه طارم محسوب می‌شود.

سپاه ناحیه ماهنشان نیز با به کارگیری 5 نفر در پایگاه‌های حمایتی، کمک به ارتقای بهداشتی عزادارای، اقناع افراد برای واکسیناسیون، فعال کردن قرارگاه شهرستانی، واکسینه شدن بسیجیان حاضر در مراکز، تهیه و توزیع داروهای مورد نیاز سالمندان، انجام پایش تلفنی، حضور خواهران در تیم نظارتی و کمک به راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون مرکز شماره 2 و هماهنگی با سایر ادارات و ارگان‌ها برای کمک به شبکه بهداشت در طرح شهید سلیمانی فعالیت می‌کند.

اقدامات مشترکی نیز توسط نواحی مقاومت تابعه در راستای طرح شهید سلیمانی در استان زنجان انجام شده است که می‌توان به تماس روزانه بسیجیان جهادگر در فراخوان به تزریق واکسن به گروه‌های هدف، تشکیل جلسه با مسئولان کمیته‌های طرح شهید سلیمانی و قرارگاه کمک مومنانه، اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط گروه‌های جهادی در هئیات، غربالگری افرادی که در معرض خطر قرار داشتند توسط گروه‌های جهادی، توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در بین مردم و نیازمندان به ویژه ایام ماه محرم اشاره کرد.

برگزاری جلسه توجیهی با فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت تابعه در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی، برگزاری جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور بهورزان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت در سطح پایگاه‌ها، برگزاری جلسه با رئیس و کارمندان شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان مربوطه و حضور در جلسات مربوط به کرونا، حضور فرماندهان پایگاه‌ها در خانه بهداشت و مراکز درمانی و اعلام آمادگی برای اجرای هر چه قوی‌تر طرح شهید سلیمانی از اقدامات مشترک بسیجیان در استان زنجان محسوب می‌شود.

 فعال کردن قرارگاه کمک مومنانه و تهیه بسته‌های معیشتی، معرفی بسیجیان به عنوان رابط بهداشتی برای هئیت‌ها و مساجد، دعوت از گروه‌های سنی اعلام شده برای تزریق واکسن به صورت حضوری و تلفنی، شرکت مستمر در جلسات شورای اداری، تهیه و توزیع بروشور آموزشی، آموزش چهره به چهره عمومی به تعداد 11 هزار نفر، نصب بنر اطلاع رسانی برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در مبادی ورودی  خروجی شهرها، به کارگیری بسیجیان به صورت شبانه روزی در طرح تب سنجی مسافرین ورودی شهرها از دیگر اقدامات مشترک بسیجیان زنجان در طرح شهید سلیمانی است.

شناسایی آسیب دیدگان از ویروس کرونا و نیازمندان و ثبت در سامانه به تعداد 4 هزار نفر، ذبح بیش از 100 راس قربانی در ایام محرم و توزیع آن در بین نیازمندان توسط گروه‌های جهادی و پایگاه‌های مقاومت، استفاده از گروه‌های جهادی، خادمین، گردان‌های بیت‌المقدس و مجموعه‌های نقش آفرین برای کنترل مراسمات ایام محرم، تشکیل تیم نظارتی متشکل از بسجیان حوزه اصناف برای نظارت صنوف بر اماکن و محلات پرتردد از دیگر اقدامات در این زمینه است.

در مرحله پنجم طرح شهید قاسم سلیمانی، بیش از 5 هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان واقعی شناسایی شده،  بیش از 45 هزار پرس غذای گرم در بین خانواده‎های نیازمند در ایام محرم و بیش از 20 هزار ماسک در ایام محرم در بین عزاداران توزیع شده است.

در این مرحله همچنین بیش از 5 هزار و 500 بسته گوشت در بین نیازمندان در ایام محرم توزیع شد و بیش از 11 هزار مورد توزیع حلوا و آش نذری در بین خانواده‌ها توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج انجام شد.

در این مرحله همچنین بیش از 5 هزار بسته توزیع و پذیرایی در بین بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان توزیع شد.//ن

 

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *