logo
امروز : یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۶:۳۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/12/4 ] [ 10 جمادی الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۳۰۴۲

بازگشایی مدارس از آبان‌ماه تابع رنگ‌بندی نخواهد بود

بازگشایی-مدارس-از-آبان‌ماه-تابع-رنگ‌بندی-نخواهد-بود
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس از آبان‌ماه با اطمینان از سلامت دانش‌آموزان آغاز می‌شود و به تدریج گسترش می‌یابد.

به گزارش موج رسا;  علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: شروع فعالیت آموزشی دانش آموزان از اول مهر به احتمال زیاد به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: بازگشایی مدارس از آبان ماه با اطمینان از سلامت دانش آموزان آغاز می شود و به تدریج گسترش می‌یابد و حضور دانش آموزان و آموزش به روش‌های متنوع حضوری و غیرحضوری (ترکیبی) انجام می‌شود.
 
مدارس کم‌جمعیت در اولویت بازگشایی
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه دادد: بازگشایی مدارس سال گذشته بر مبنای رنگ‌بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا بود اما در حال حاضر این موضوع تابع رنگ‌بندی نخواهد بود و سیستم های اجتماعی در تلاش هستند که سطح سرایت پذیری کرونا را به واسطه فاصله گذاری اجتماعی، کاستن از اجتماعات و واکسیناسیون کاهش دهند.
 
کمرئی خاطرنشان کرد: مناطق آموزشی که تراکم دانش‌آموز در آنها کمتر است، کلاس های با جمعیت کمتر دارد و امکان فاصله‌گذاری اجتماعی در محیط آموزشی آنها بیشتر است، در اولویت بازگشایی قرار می‌گیرند.
 
وی عنوان کرد: بنابراین مدارس با جمعیت کم در مناطق کم جمعیت یا پیرامون استان‌ها در برخی شهرستان‌ها و مدارس روستایی در اولویت بازگشایی هستند. درضمن امکانات دیجیتال در این مناطق کمتر است و باید امکانات آموزشی بیشتری برای آنها مهیا شود.
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بازگشایی مدارس به تدریج آغاز می‌شود، حوزه سلامت و بهداشت آموزش و پرورش با همکاری سایر مراجع بهداشتی پس از بررسی و تایید اعلام می کند که کدام مدارس با رعایت فاصله اجتماعی، کاهش تراکم دانش آموز در مدرسه و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نسبت به بازگشایی اقدام کنند.
 
کمرئی تاکید کرد: در راستای بازگشایی مدارس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی دانش آموزان و عوامل مدارس اصل اساسی خواهد بود.
 
واکسیناسیون بیشتر معلمان تا آبان انجام می‌شود
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره واکسیناسیون معلمان و کادر مدرسه گفت: دوز اول واکسیناسیون معلمان با همکاری وزارت بهداشت تمام  و تزریق دوز دوم هم آغاز شده است.
 
کمرئی افزود: با افزایش سرعت واکسیناسیون امیدواریم در بسیاری از مناطق تا پایان شهریورماه به نتیجه قابل قبولی دست یابیم.
 
وی بیان کرد: با توجه به فاصله دز اول و دوم برخی از واکسن‌ها و رعایت این زمانبندی و عملکرد واکسن و تولید پادتن به مرور زمان نیاز است، اما پیش بینی می‌شود که تا آبان تعداد بسیاری از معلمان واکسیناسیون را انجام داده‌اند.
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: علاوه بر معلمان عواملی که با دانش آموزان تناس دارند مانند رانندگان در سرویس ایاب و ذهاب و سایر اعضای مدرسه هم باید واکسینه شوند.
 
کمرئی افزود: با توجه به اینکه دانش آموزان کمتر از کرونا آسیب می‌بینند و امکان دارد که ناقل کرونا برای والدین باشند، پیش بینی شده که تا زمان بازگشایی والدین هم واکسینه شوند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر