logo
امروز : یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۵:۲۱
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/12/4 ] [ 10 جمادی الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۳۰۰۵

مشارکت ۲۰ هزار طلبه در کاهش آسیب های اجتماعی کرونا

مشارکت-۲۰-هزار-طلبه-در-کاهش-آسیب-های-اجتماعی-کرونا
مدیرکل خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان حوزه های علمی کشور، گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر از طلاب در شناسایی آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن در سطح کشور نقش آفرینی ویژه دارند.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام و المسلمین بهمن وحدتی آراسته روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از وظایف مدیریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مدیریت حوزه ستاد بحران است و این ستاد در تمام بحران‌های کشور از جمله سیل، زلزله، طوفان و بیماری کرونا به آحاد جامعه خدمات رسانی می‌کند.

 
وی افزود: با ورود ویروس کرونا در کشورمان با یک حمله ناگهانی مواجه شدیم و بسیاری از موارد شرعی از جمله غسل و کفن در آرامستان ها دقیق انجام نمی‌شد و این موجب دغدغه مردم مسلمان ایران شده بود که در این راستا در اسفندماه ۱۳۹۸ مقام معظم رهبری فتوا دادند که مسائل شرعی شوخی بردار نیست و باید درست انجام شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته اعلام کرد: ۲۰ هزار طلبه در کشور به منویات رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و پای کار آمدند و در راستای کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی دوران کرونایی نقش آفرینی کردند.
 
وی افزود: طلابی که دشمن با تمام ابزار برای از بین بردن این قشر زحمت کش، متدین و مخلص هزینه می‌کرد با مجاهدتشان در این شرایط بحرانی، توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند.
 
مدیرکل خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان حوزه‌های علمیه کشور، با اشاره به حضور طلاب جهادی در زمینه پیشگیری و مبارزه با کرونا، عنوان کرد: حضور به موقع و مخلصانه طلاب و روحانیان جهادی در مبارزه با این ویروس و حضور در بیمارستان‌ها قابل ستایش است و این حرکت جهادی باعث حفظ آبرو و حیثیت روحانیان شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین وحدتی آراسته گفت: طلاب و روحانیان در این حرکت خودجوش جهادی حضور داشتند و به یاری مردم و بیماران نیازمند شتافتند و همچنان این اقدام قابل تحسین تداوم دارد.
 
وی از کادر درمان که مجاهدانه در خط مقدم دفاع از سلامت جامعه جانفشانی کردند، تقدیر کرد و افزود: در ورود بحران و پیک دوم و سوم کرونا فضای استرس از کادر پزشکی از بین رفت و دیگر نیازی به خدمات طلاب جهادی در مراکز درمانی ندارند لذا در این راستا مقرر شد برای انسجام طلاب برنامه ریزی دقیق و منسجم از قبیل اقدام‌ها و حرکت‌های جهادی در عرصه‌های مختلف انجام گیرد.
 
وی به فعالیت طلاب بسیجی کردستان در ۲۴ پایگاه اشاره کرد و گفت: تشکیل ستاد بحران شورای هماهنگی برای برون رفت از بحران در ۱۲ استان در حال پیگیری است که این ستادها با مشارکت طلاب عملیاتی می‌شوند.
 
مدیرکل خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان حوزه‌های علمی کشور، خاطرنشان کرد: هدف اصلی ستاد برگزاری طرح شهید سلیمانی، ایجاد آرامش اجتماعی در این شرایط بیماری کروناست و با جدیت برنامه‌های تدوین شده اجرایی می‌شود./دانا
 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر