logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۲۷۱۹

توزیع داروهای کرونا در سطح داروخانه‌های منتخب

توزیع-داروهای-کرونا-در-سطح-داروخانه‌های-منتخب
مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، از توزیع داروهای کرونا در سطح داروخانه‌های منتخب دولتی و خصوصی خبر داد.

به گزارش موج رسا; سید حیدر محمدی، در خصوص دستور رئیس جمهور مبنی بر حل مشکل صفوف داروخانه‌ها اظهار داشت: توزیع داروهای کرونا فقط در داروخانه‌های بیمارستان‌ها انجام می‌شد، اما از این پس در داروخانه‌های خاص دولتی هم این داروها توزیع خواهد شد.

 
وی اضافه کرد: با توجه به ۸ برابر شدن مصرف داروهای کرونا در چند روز اخیر، از این پس علاوه بر داروخانه‌های بیمارستانی و چند داروخانه خاص دولتی، همه داروخانه‌های منتخب می‌توانند داروهای کرونا را توزیع کنند.
 
محمدی گفت: از مردم خواهش می‌کنیم علاوه بر داروخانه‌های دولتی برای تهیه داروهای کرونا به نزدیک‌ترین داروخانه‌های خصوصی منتخب نیز مراجعه کنند.
 
وی با بیان اینکه مجوزهای واردات داروهای کرونا صادر شده است، افزود: امیدواریم مجموعه این اقدامات از تجمعات و صفوف مقابل داروخانه‌ها بکاهد.
 
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که باعث ایجاد صفوف در داروخانه‌ها شد به روز رسانی سامانه‌های سازمان تأمین اجتماعی بود که موجب شد تا مقطعی سامانه قطع شود ضمن اینکه سامانه تیتک هم جابجایی داشت که متأسفانه همزمانی این دو امر در زمان نامناسب، موجب تشکیل صف‌های طولانی در مقابل داروخانه‌ها شد که در حال حاضر مشکل رفع شده است./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *