logo
امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۵۱
پیامبر اکرم (ص) فرمود:براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.(جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
[ 2021/10/16 ] [ 9 ربيع الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۲۲۶۱۳

بازداشت ۱۹ مظنون به ارتباط با کودتای ترکیه

بازداشت-۱۹-مظنون-به-ارتباط-با-کودتای-ترکیه
وزارت دفاع ترکیه از بازداشت ۱۹ نفر که به همکاری با عوامل کودتای نافرجام ۲۰۱۶ مظنون هستند و قصد داشتند شبانه به یونان فرار کنند، خبر داد.

به گزارش موج رسا; به نقل از آناتولی، در ادامه اقدامات دولت ترکیه علیه مخالفان، ۱۹ نفر که به همکاری با عوامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ مظنون هستند دستگیر شدند.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این ۱۹ مظنون را که قصد داشتند شبانه به یونان بگریزند دستگیر کرده است.

بر اساس این گزارش، این افراد توسط نیروهای مرزبانی ارتش ترکیه بازداشت شدند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی ترکیه پیش از این هم از بازداشت ۳۹ نفر به ظن ارتباط با گروه فتح الله گولن موسوم به فتو خبر داده بودند.

ترکیه گروه فتح الله گولن را تروریستی می‌داند و این گروه را متهم می‌کند که پشت کودتای شکست خورده سال ۲۰۱۶ در این کشور قرار داشته است.

گفته شده دادستان ترکیه به تازگی برای دستگیری ۵۰ نفر از افراد مرتبط با فتح الله گولن حکم تعقیب و بازداشت صادر کرده است که تا کنون ۳۹ نفر از آنان بازداشت شده اند.

در ارتباط با دستگیری این افراد گفته شده که آن‌ها از نرم‌افزار «بای‌لاک» استفاده می‌کردند. این برنامه نرم افزاری مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا بوده است و مقامات ترکیه می‌گویند عوامل کودتا پس از آنکه گروه‌های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی «واتس‌آپ» لو رفته بود، از این نرم‌افزار برای هماهنگی استفاده می کرده اند.

فتح‌الله گولن که در خارج از ترکیه زندگی می‌کند، از جمله متهم به رهبری کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ ترکیه است.

پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶، دولت ترکیه اقدام به دستگیری ده‌ها هزار نفر نمود. افزون بر آن، گفته می‌شود که بیش از یکصد هزار نفر در ترکیه کار خود را به اتهام پشتیبانی از گولن از دست داده‌اند./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *