logo
امروز : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2021/11/30 ] [ 24 ربيع الثانی 1443 ]
شناسه خبر : ۲۲۲۱۰

در آستانه وقوع فاجعه انسانی در افغانستان قرار داریم

در-آستانه-وقوع-فاجعه-انسانی-در-افغانستان-قرار-داریم
سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو نسبت به وقوع فاجعه انسانی در افغانستان هشدار داد و آن را قابل پیشگیری دانست.

به گزارش موج رسا;  «بابر بلوچ» سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو نسبت به وقوع فاجعه انسانی دیگر در افغانستان هشدار داد و آن را قابل پیشگیری عنوان کرد.

بلوچ در ادامه ضمن اشاره به اینکه عدم دستیابی به صلح در افغانستان و توقف خشونت منجر به آوارگی بیشتر در درون این کشور و همچنین ایجاد بحران برای کشورهای همسایه می‌شود، بر لزوم حمایت از دولت و مردم افغانستان و همسایگانش تأکید کرد.

این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا پس از به قدرت رسیدن در ژانویه ۲۰۲۱ اعلان کرد که نیروهای ارتش این کشور را تا ۳۱ اوت (۹ شهریور ماه) از افغانستان خارج می‌کند.

پیش‌تر با بدتر شدن اوضاع امنیتی در افغانستان سفارت فرانسه در کابل با صدور بیانیه‌ای از تمامی شهروندان فرانسوی حاضر در افغانستان خواست تا خاک این کشور را ترک کنند.

در بیانیه صادر شده از سوی سفارت فرانسه در کابل آمده است: در راستای بازگرداندن تمامی شهروندان فرانسه (از افغانستان)، دولت (فرانسه) یک پرواز ویژه برای صبح روز ۱۷ جولای در نظر گرفته که از کابل پرواز خواهد کرد./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *