logo
امروز : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/10/4 ] [ 8 ربيع الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۱۸۵۵
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش نقش دانشگاه در توسعه اقتصادی است

رویکرد-دانشگاه-آزاد-اسلامی،-افزایش-نقش-دانشگاه-در-توسعه-اقتصادی-است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طراحی دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش نقش و تاثیر دانشگاه در توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه مربوطه است.

به گزارش موج رسا; محمدمهدی طهرانچی امروز در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی و مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر دانشگاه، محور توسعه است نباید جمع شود بلکه باید نقش خود را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه اگر دانشگاه بخواهد صرفاً نقش آموزشی داشته باشد باید جمع شود، خاطرنشان کرد: اما اگر دانشگاهی می‌خواهد در اقتصاد شهر و منطقه خود موثر واقع شده و مهارت جوانان در آن نیز منطبق بر آمایش باشد این نوع دانشگاه نباید جمع شود.

طهرانچی تصریح کرد: بحث جمع شدن دانشگاه را نداریم بلکه هدف، حرکت منطبق بر آمایش است چرا که معیشت و اقتصاد شهرها به‌طور جدی وابسته به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی هم به‌طور جدی وابسته به آموزش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طراحی دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش نقش و تاثیر دانشگاه در توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه مربوطه است.

وی با بیان اینکه دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی طراحی شده‌اند، اظهار داشت: سند آمایش دانشگاه نیز برای هر ناحیه‌ای از استان‌ها نوشته می‌شود که رفتار دانشگاه نیز متناسب با آن صنعت، تغییر پیدا کند.

طهرانچی خاطرنشان کرد: در این صورت، دانشگاه‌ها صرفاً هر رشته‌ای را نخواهند داشت و فقط رشته‌هایی که متناسب با اشتغال جوانان آن شهر است را خواهند داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بخشنامه مربوط به تشکیل دانشکده مهارت و کارآفرینی ابلاغ شده است، گفت: سند آمایش دانشگاه نیز با همکاری خود استان‌ها در حال تدوین است.

وی با بیان اینکه دانشگاه در سطح ملی باید مباحث دانشجو را پیگیری کند، خاطرنشان کرد: اما در سطح منطقه‌ای، توسعه منطقه است و نقش دانشگاه در توسعه منطقه، چاپ کردن مقاله و پرداختن به علم معنی نمی‌دهد.

طهرانچی اظهار داشت: علم بایستی برای افزایش مهارت و فناوری‌های نو و تاثیر اقتصادی و اجتماعی در منطقه باشد.

وی تصریح کرد: نتیجه رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی این است که دانشگاه را تعطیل نمی‌کنیم بلکه رویکرد دانشگاه را تغییر می‌دهیم.// آ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *