logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۲۱۳۴
مدیرعامل شرکت غله استان زنجان:

گندم استان زنجان از لیست خرید مستقیم دولت خارج شد

گندم-استان-زنجان-از-لیست-خرید-مستقیم-دولت-خارج-شد

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان با بیان اینکه گندم استان زنجان از لیست خرید مستقیم دولت خارج شد، گفت: قرار است گندم تولیدی استان از طریق بورس کالای ایران برای مصارف صنف و صنعت معامله شود.

رسول منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه استان زنجان در حال حاضر 220 هزار تن موجوی گندم دارد، اظهار داشت: پیش بینی گندم سال 96 نیز 210 هزار تن است که با موجودی ما به 430 هزار تن می‌رسد.

وی با بیان اینکه نیاز استان زنجان 100 هزار تن است، افزود: 330 هزار تن باقیمانده باید به استانهایی که نیازمند هستند و یا در صنف و صنعت توزیع شود.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان بیان کرد: دولت مقرر کرد محصول گندم استان زنجان به همراه سه استان دیگر در قالب سیاست قیمت تضمینی از طریق بورس کالای ایران برای مصارف صنف و صنعت معامله شود.

وی با بیان اینکه گندم تولیدی استان زنجان برای تولید بیسکویت مناسب است، ابراز کرد: شرکت مینو یکی از خریداران گندم استان زنجان است.

منصوری با بیان اینکه کل کار از طریق شرکت غله انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با تعاملی که ایجاد می‌شود خریدار از طریق بورس اقدام به خرید گندم مورد نیاز خود کرده و ما نیز گندم مورد نیازش را تامین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نگرانی از بابت خرید گندم تولیدی کشاورزان وجود ندارد، یادآور شد: شرکت غله استان زنجان در این زمینه به وظایفی که دارد عمل خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان اضافه کرد: دولت، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران را به عنوان بازارساز مکلف کرد حداکثر تا دو هفته پس از اولین عرضه هر محموله گندم در تابلو بورس، در صورت عدم خرید از سوی متقاضیان، نسبت به خرید آن اقدام کند.

وی با بیان اینکه کارخانجات نیز می‌توانند به صورت مستقیم از کشاورزان خرید کنند خاطرنشان کرد: کارخانجات آردسازی نیز موظفند در صورت خرید مستقیم از کشاورزان، نسبت به پرداخت بهای گندم تولیدی کشاورزان اقدام کنند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *