logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۱۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۱۲۲۶

آبگرفتگی معابر و صاعقه و تگرگ در ارتفاعات برخی استان ها

آبگرفتگی-معابر-و-صاعقه-و-تگرگ-در-ارتفاعات-برخی-استان-ها
بعدازظهر امروز ۲۵ اردیبهشت رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در استان های قم، مرکزی و اصفهان و ارتفاعات البرز و تهران، همراه با احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.

به گزارش موج رسا; سازمان هوا شناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: بعد از ظهر امروز و اوایل امشب در استان های همدان، تهران، البرز، مرکزی، قم، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، فارس، غرب یزد، کرمان و ارتفاعات سمنان، مازندران و گلستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک در برخی مناطق خواهیم داشت.

این شرایط جوی روز شنبه در استان هایی که نام برده شد ادامه دارد و فقط در آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی این شرایط جوی را نخواهیم داشت.

شنبه ۲۵ اردیبهشت رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در استان های قم، مرکزی، نیمه غربی اصفهان و ارتفاعات استان های البرز و تهران و فردا در غرب اصفهان و ارتفاعات کرمان پیش بینی می شود، در این راستا بالا آمدن ناگهانی سطح آب در رودخانه ها و مسیل ها، آبگرفتگی معابر، برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق کوهستانی و مستعد، محتمل است.

در این راستا توصیه می شود پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها ، امتناع از فعالیت‌های کوهنوردی به ویژه در ساعات بعداز ظهر، حفظ وجمع آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مراتع و آمادگی سازمان ها و شهرداری ها برای آبگرفتگی معابر در دستور کار باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی: روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در ارتفاعات البرز مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و این شرایط جوی روز دوشنبه در غرب اصفهان و ارتفاعات زاگرس مرکزی حاکم خواهد بود.

روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب کشور، غرب سواحل خزر و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

امروز و فردا در شرق کشور به ویژه زابل و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران روز آینده کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۰ و ۱۸ درجه خواهد بود.

روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۳ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود./دانا

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *