logo
امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/16 ] [ 18 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۱۰۸۳
رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع):

اسرائیل چاره‌ای جز ترک منطقه ندارد

اسرائیل-چاره‌ای-جز-ترک-منطقه-ندارد
رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه همواره باید روز قدس را زنده نگه داریم و هشتگهای جمهوری اسلامی و فریاد‌های ملت ما به مسلمانان منطقه و مردم فلسطین جرات می‌دهد که در برابر آمریکا و اسرائیل بایستند گفت: اسرائیل در برابر فلسطین چاره‌ای جز ترک منطقه ندارد.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام محمد حسن اختری در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در استان زنجان اظهار کرد: به دستور امام راحل آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامگذاری شده است و از آن زمان به بعد بیش از چهل سال است که هر سال در این روز ملت مسلمان و به ویژه پیروان حضرت امام(ره) این سنتی را که برجا گذاشتند احترام می‌گذارند و در این روز انزجار و تنفر خودشان را از رژیم کودک کش و اشغالگر اسرائیل ابراز می کنند.

وی با تاکید براینکه به اهمیت روز قدس باید بیشتر توجه کنیم تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی مسئولین و رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله امام خامنه‌ای همواره به مسئله روز قدس تاکید کردند و همواره باید در برابر رژیم اشغالگر قدس انزجار و تنفر خودمان را ابراز کنیم.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) ابراز کرد: متاسفانه برگزاری مراسم روز قدس از زمان شیوع بیماری منحوس کرونا امکان‌پذیر نشده و ملت ما نتوانسته همانند سال‌های گذشته اجتماعات بزرگ و راهپیمایی‌های بزرگ را تشکیل دهد و همچنین مسلمانان دنیا هم نتوانستند حضور خودشان را در این روز نشان دهند.

وی گفت: اما مسئله حمایت از فلسطین و مسئله روز قدس به عنوان یک مسئله اصلی مطرح است و به هر صورتی که امکان دارد باید حمایت و پشتیبانی از فلسطین را اعلام کنیم و انزجار خود را از رژیم غاصب اسرائیل را برای جهانیان نشان دهیم.

حجت الاسلام اختری عنوان کرد: امسال مردم ایران انزجار خود را از رژیم غاصب اسرائیل در بستر فضای مجازی اعلام خواهد کرد و این یک وظیفه است که هر یک از ما به هر اندازه که می توانیم به اهمیت روز قدس توجه داشته باشیم.

وی اظهار داشت: دنیای اسلام مسئله فلسطین را یک مسئله اصلی می‌داند و انقلاب اسلامی نیز بعد از پیروزی انقلاب مسئله روز قدس را یکی از مهم ترین مسائل خود می داند و جمهوری اسلامی ایران در راه حمایت از مردم مظلوم فلسطین هر آنچه که در توان داشته انجام داده است.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه فلسطین یکی از کشورهای اسلامی بوده و یکی از نمودهای امت اسلامی است ابراز کرد: باید به این موضوع توجه شود که چرا این رژیم غاصب اسرائیل را به وجود آوردند و اگر به گذشته توجه کنیم می‌بینیم ۱۰۰ سال پیش دولت و حکومت و مجموعه‌ای به نام اسرائیل و صهیونیسم وجود نداشت.

زنجان

وی با تاکید براینکه دولت خبیث انگلیس با حمایت برخی از کشورهای منطقه و همفکران اروپایی خود آمدند این غده سرطانی را در منطقه خاورمیانه و در غرب آسیا ایجاد کردند ادامه داد: این غده سرطانی را ایجاد کردند تا در میان کشورهای اسلامی اختلاف ایجاد کنند و امروزه اسرائیل عامل اختلاف در منطقه بوده و وجود اسرائیل در منطقه ریشه یک فتنه است.

حجت الاسلام اختری با اشاره به اینکه اسرائیل در تلاش است در کشورهای مختلف اسلامی نفوذ پیدا کند و در پی این است که جاسوسان خودش را در این کشورها بگمارد تا بتواند در میان کشورهای اسلامی اختلاف ایجاد کند گفت: اسرائیل و همپیمانان اروپایی‌اش به دنبال این هستند که جلوی پیشرفت کشورهای منطقه را بگیرند و همواره دشمنان ما در تلاش هستند به کشور ما ضربه بزنند.

وی اظهار داشت: دشمنان اسلام در تلاش است جلوی رشد و عزت مسلمان در منطقه را بگیرند و هدف آنها این است که ملت مسلمان نباید اقتدار داشته باشد بنابراین مجموعه‌های تروریستی و جنایتکار را در پاکستان و افغانستان مسلح کرده و به جان مردم انداختند.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) اختلاف افکنی بین شیعه و سنی را از دیگر اهداف دشمنان در منطقه دانست و افزود: دشمنان در تلاش هستند با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به جنایت های خود در منطقه ادامه دهند اما در کشور ما شیعه و سنی در کنار هم زندگی کردند و هیچ مشکلی وجود ندارد. شیعه و سنی برادر همدیگر بوده و باهم وحدت دارند.

وی بیان داشت: دشمنان اسلام به دنبال این هستند که مسلمانان شیعه و سنی را به جان هم بیندازند که خودشان به اهدافشان برسند و با این هدف در گذشته بسیاری از علمای اهل سنت ما را ترور کردند. دشمنان اسلام تنها با شیعیان درگیر نیستند با همه سنی هایی که با آن ها مخالف هستند و از نیت آنها اطلاع دارند درگیر هستند.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه وجود اسرائیل و هم پیمانان آنها در منطقه یک فتنه است اظهار کرد: حمایت از فلسطین تاثیرات بسیار خوبی را در منطقه داشته و بسیاری از نقشه‌های شیطانی دشمنان اسلام را در منطقه خنثی کرده است و با این حمایت جلوی گسترش و سیطره اسرائیل جنایتکار در منطقه گرفته شده و مسئله محو و حذف فلسطین توسط دشمنان اسلام خنثی شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در رسیدن به اهداف خود در خصوص تبدیل اسرائیل به یک کشور قدرتمند در منطقه ناکام ماندند و در این راه به بن بست رسیدند ادامه داد: حمایت انقلاب اسلامی از کشورهای مسلمان منطقه باعث شده این کشورها با اقتدار کامل در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند و امروزه کشورهای مسلمان منطقه موفق شدند در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کرده و آنها را در رسیدن به اهدافشان شکست دهند.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) به تواضع ذلیلانه آل سعود در برابر دشمنان اسلام به ویژه آمریکای جنایتکار اشاره و عنوان کرد: متاسفانه آل سعود اگر سر سوزنی غیرت داشت در برابر دشمنان اسلام و اسرائیل غاصب سر تعظیم نمی آورد و در برابر جنایت‌هایی که آمریکا پایه گذار آنها در منطقه است سکوت نمی‌کرد.

وی با تاکید براینکه ایران همیشه در برابر جنایت‌های دشمنان در منطقه موضع گرفته است افزود: دشمنان اسلام سال‌هاست که در تلاش هستند بیت المقدس را که قبله مسلمانان است را به شهر یهودی تبدیل کنند. آنها در تلاش هستند سفارتخانه های خود را به این شهر منتقل کنند. نقشه دشمنان اسلام یهودی سازی در کل فلسطین بود تا بتوانند کل فلسطینیان را از منطقه اخراج کنند و یا آنها را به بند بکشند تا در برابر اسرائیل تسلیم شوند و منطقه را به عنوان یک منطقه یهودی قلمداد کنند.

حجت‌الاسلام اختری گفت: نیروهای مقاومت امروز توانسته است مانع رسیدن اهداف دشمنان در منطقه فلسطین شود.

وی خاطر نشان کرد: با اینکه در کشور با مشکلات مختلف به دلیل سوء مدیریت‌ها و فشارهای خارجی با آن مواجه هستیم و گرفتاریهایی را در داخل کشور داریم و با مسائل معیشتی و مسائل اقتصادی نیز مواجه هستیم اما همچنان اقتدار خود را حفظ کردیم و مقتدرانه در برابر دشمنان اسلام ایستادیم و آمریکا نیز جرات نمی‌کند در مقابل ایران دست از پا خطا کند.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) یاد آور شد: در سالهای گذشته حمله نظامی آمریکا به ایران مطرح شده اما ما می‌دانیم که آمریکا به هیچ عنوان جرأت ندارد که به کشور ما حمله نظامی کند چرا که تمام پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه زیر نظر موشک‌های ایران است و انقلاب اسلامی ایران امروزه با چتر موشکی خود به همه جای منطقه تسلط دارد،

وی به پیشرفت‌های پهپادی کشورمان اشاره به عنوان کرد: دشمنان اسلام خودشان اقرار می‌کنند که انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های بزرگی در حوزه پهپادی رسیده و در برابر ایران شکست خوردند. در دست گرفتن مدیریت پهپادی جاسوسی آمریکا توسط جوانان ایرانی و فرود آوردن سالم آن به دشمنان نشان داد که کشور ما در تکنولوژی پهپادی چگونه است و آمریکا بعد از آن اتفاق می‌داند که قدرت کشورمان پی برده است.

زنجان

حجت‌الاسلام اختری با بیان اينکه دشمنان اسلام امروز جرأت نمی کنند در برابر ایران عرض اندام کنند و ایران امروز بزرگترین کشور قدرتمند منطقه است تاکید کرد: امروز مسئولین ما به ویژه تیم‌ مذاکره کننده باید توجه داشته باشند الان شرایطی نیست که جمهوری اسلامی ایران بخواهد در برابر یاوه گویی های آمریکا و در برابر اوهام و خیالات آمریکایی‌ها سر سوزنی عقب نشینی کند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این توانمندیها را دارد که در برابر آمریکا بایستد و می تواند شرایط خود را به آمریکا تحمیل کند و آنها هستند که باید شرایط ما را بپذیرند.

رئیس شورای مجمع عالی جهانی اهل بیت(ع) با تاکید براینکه آمریکا همان طور که در برابر عراق، یمن، سوریه و سایر کشورهای منطقه شکست خورده است قطع یقین در برابر ایران نیز شکست خواهد خورد ایان کرد: همواره باید روز قدس را زنده نگه داریم و هشتگهای جمهوری اسلامی و فریاد‌های ملت ما به مسلمانان منطقه جرات می‌دهد که در برابر آمریکا بایستند و به فلسطینیان نیز جرأت می‌دهد که در برابر اسرائیل غاصب ایستادگی کند.

وی خاطر نشان کرد: رژیم اسرائیل باید بداند که فلسطین کشور آنها نیست و آنها باید بدانند که در این منطقه راهی جز فرار ندارند و پیام اجتماعات ملت ما به کشورهای مزدور عرب و رژیم های مزدور وابسته به آمریکا این است که تلاش‌های مذبوحانه‌شان برای اسرائیل نتیجه‌ای ندارد. مسلمانان منطقه می‌دانند که ارتباط با اسرائیل حرام بوده و ارتباط با اسرائیل غاصب خنجر زدن به قلب مردم فلسطین است./ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *