logo
امروز : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/7/28 ] [ 18 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۲۱۰۲۳
معاون اداره غله استان زنجان در گفت‌وگو با موج رسا خبر داد؛

پیش‌بینی خرید 230 هزار تن گندم در زنجان/ در تامین شکر مورد نیاز بازار مشکلی نداریم

پیش‌بینی-خرید-230-هزار-تن-گندم-در-زنجان-در-تامین-شکر-مورد-نیاز-بازار-مشکلی-نداریم
معاون اداره غله استان زنجان از پیش‌بینی کاهش میزان خرید تضمینی گندم امسال در استان زنجان خبرداد و گفت: جهادکشاورزی میزان خرید گندم امسال را حدود 230 هزار تن برآورد کرده است.

ستار رحمنی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در مورد علت اعتراض نانوایی‌ها در خصوص کیفیت پایین آرد اظهار کرد: آرد توزیع شده در بین نانوایی‌ها از گندم خود استان تهیه شده است.

وی تصریح کرد: گرم شدن هوا نیز کمی می‌تواند در کاهش کیفیت آرد تاثیر گذار باشد.

معاون بازرگانی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: با ستاد، هماهنگی لازم انجام شده تا 5 هزار تن گندم از سایر استانها به استان زنجان تخصیص داده شود تا کیفیت آرد استان نیز بهبود یابد.

وی گفت: نانوایی‌های زنجان مهارت‌های بسیار زیادی دارند حتی اگر آرد هم کمی بی‌کیفیت باشد.

رحمنی خاطر نشان کرد: عمده آرد مصرف از گندم استان تهیه شده است اما در آرد نیمه یارانه‌ای سامانه طوری تعریف شده که نانوایی‌ها می‌توانند آرد مورد نیاز خود را از سایر استانها نیز تهیه کنند.

وی در مورد پیش‌بینی وضعیت خرید گندم امسال در استان زنجان بیان کرد: براساس آخرین پیش‌بینی جهادکشاورزی میزان خرید گندم امسال 230 هزار تن برآورد شده است.

معاون بازرگانی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: سال گذشته 354 هزار تن گندم خریداری شده است با این حال امسال پیش‌بینی‌ شده میزان خرید روند کاهشی خواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص توزیع شکر در استان زنجان نیز بیان کرد: 340 تن برای طرح ضیافت ماه رمضان در نظر گرفته شده است.

رحمنی با تاکید براینکه شکر به مباشرینی که از سوی سازمان صمت معرفی شده تحویل داده می‌شود گفت: 70 تا 80 درصد از 340 تن شکر به مباشران معرفی شده تحویل داده است.

وی گفت: شکر به صورت کیسه‌های 50 کیلویی به مباشرین تحویل داده می‌شود و این کیسه‌ها توسط مباشرین در قالب بسته‌های یک کیلوگرمی در سطح فروشگاه‌ها توزیع می‌شود.

معاون بازرگانی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه نظارت و توزیع شکر برعهده سازمان صمت است بیان کرد: در توزیع شکر در استان مشکلی وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در انبارها 3 هزار تن شکر ذخیره شده داریم و در هر زمانی که مجوزهای ستاد صادر شود نسبت به توزیع شکر اقدام خواهیم کرد.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *