logo
امروز : دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹
امام رضا(ع):از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2021/10/25 ] [ 18 ربيع الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۲۰۳۴۲
عضو مجلس خبرگان رهبری:

حل مشکلات کشور نیازمند مدیران با روحیه جهادی بالا است/ ایثار و ازخودگذشتگی باید در گذشته اشخاص وجود داشته باشد

حل-مشکلات-کشور-نیازمند-مدیران-با-روحیه-جهادی-بالا-است-ایثار-و-ازخودگذشتگی-باید-در-گذشته-اشخاص-وجود-داشته-باشد
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: افرادی که داوطلب ریاست‌جمهوری می‌شوند باید کسانی باشند که زحمت 4 سال تلاش شبانه‌روزی برای کشور را به جان بخرند که البته این مستلزم یک انگیزه و روحیه جهادی بسیار بالا است.

آیت‌اله محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکم فروردین‌ماه سال جاری اظهار داشت: کشور ما در کنار مشکلات فراوان خود، ظرفیت‌های بسیار زیادی هم دارد که حل مشکلات، نیازمند مدیران جهادی، انقلابی و کارآمد است.

وی با بیان اینکه کشور به مدیرانی نیاز دارد که منفعت ملت را بر هر چیز دیگری ترجیح دهند، خاطرنشان کرد: هیچ چیز در برابر منافع ملی در نگاه آن‌ها نباید ارزشمند باشد.

آیت‌اله دولابی با بیان اینکه مدیران آینده کشور باید اهل ایثار و ازخودگذشتگی باشند، تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند مشکل این کشور را حل کنند باید حقیقتاً از مطامع شخصی و منافع خود، بستگان و دوستان‌شان چشم‌پوشی کنند.

وی افزود: این افراد ابداً نباید به دنبال تحصیل ثروت و به دست آوردن موقعیت‌های مدیریتی برای افزایش رفاه و آسایش خود و اطرافیان‌شان باشند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: افرادی که داوطلب ریاست‌جمهوری می‌شوند باید کسانی باشند که زحمت 4 سال تلاش شبانه‌روزی برای کشور را به جان بخرند که البته این مستلزم یک انگیزه و روحیه جهادی بسیار بالا است.

وی افزود: این انگیزه و روحیه جهادی، جز با ارتباط قوی با خداوند متعال و انگیزه‌های معنوی متعالی به دست نمی‌آید.

آیت‌اله دولابی اظهار داشت: این نکات و ویژگی‌ها باید در گذشته اشخاص وجود داشته و بتوان نمونه‌هایی از این اتفاقات را در گذشته آن‌ها جست‌وجو کرد.

وی تصذریح کرد: فردی که سوابقش برخلاف ویژگی‌های مورد اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و یا نشان نمی‌دهد که چقدر ازخودگذشتگی داشته و در جهت منافع ملی، اهل فداکاری است، نمی‌تواند برای بر عهده گرفتن مسئولیت خطیر ریاست‌جمهوری، مناسب باشد.// آ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *