logo
امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۴:۱۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/14 ] [ 16 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۰۲۳۴

تولد اولین نوزاد با آنتی‌بادی ویروس کرونا

تولد-اولین-نوزاد-با-آنتی‌بادی-ویروس-کرونا
پزشکان از تولد اولین نوزاد جهان که بدن وی دارای آنتی‌بادی ویروس کرونا است خبر داده‌اند. این نوزاد فرزند یک مادر شاغل در بیمارستانی در آمریکاست که واکسن تزریق کرده است.

به گزارش موج رسا; به نقل از گاردین، این مادر در سی و ششمین هفته بارداری خود اولین دوز از واکسن کرونای خود را دریافت کرده بود و حالا فرزند وی با آنتی‌بادی این ویروس متولد شده است.

این مادر در فلوریدای جنوبی زندگی می‌کند و نوزاد دختر متولد شده وی کاملاً سالم است. شناسایی آنتی‌بادی کرونا در بدن این نوزاد سه هفته بعد از تولد وی و با بررسی خون بند ناف وی انجام شده است.

محققان چنین نتیجه گرفته‌اند که احتمالاً تزریق واکسن کرونا به مادران باردار موجب مصونیت نوزادان آنها نیز می‌شود. این امر در مورد تمامی انواع واکسن‌های تولیدشده کرونا مصداق خواهد داشت.

البته هنوز مشخص نیست آنتی‌بادی تولید شده در بدن این نوزاد و سایر نوزادان مشابه تا چه حد مصونیت در برابر ابتلاء به ویروس کرونا در افراد ایجاد می‌کند. اما انتظار می‌رود با افزایش تعداد مادرانی که واکسن کرونا را در دوران حاملگی خود تزریق کرده‌اند، در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آید./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *