logo
امروز : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2021/12/1 ] [ 25 ربيع الثانی 1443 ]
شناسه خبر : ۱۹۹۶۳

آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند

آمریکا-و-اروپا-در-برابر-چین-متحد-شوند
دبیرکل ناتو طی اظهاراتی ضمن اشاره به ظهور چین به عنوان تهدید مشترک علیه آمریکا و اروپا، خواستار اتحاد اعضای ناتو در جهت مقابله با پکن شد.

به گزارش موج رسا; به نقل از اسپوتنیک، دبیرکل ناتو طی سخنانی در جمع دانشجویان کالج اروپایی 《بروژ》 بر لزوم همکاری آمریکا و اروپا در راستای مبارزه با چالش‌های جهانی مشترک مانند ظهور چین، حملات سایبری و فناوری‌های مخرب تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «ینس استولتنبرگ» گفت: امروز ناتو از ۳۰ عضو قدرتمند بهره می‌برد و از امنیت تقریباً یک میلیارد نفر صیانت می‌کند. اما اتحاد ما همچنان بر اساس تغییرات پیرامون ما در جهان دستخوش تغییر می‌شود و ما باید خود را با این چالش‌ها وفق دهیم، هم چالش‌های قدیمی و هم جدید.

وی همچنین افزود: اگرچه چین دشمن ما محسوب نمی‌شود اما آمریکای شمالی و اتحادیه اروپا باید مراقب قدرت‌های غیر متحد ما به ویژه دومین قدرت جهان از جهت هزینه‌های نظامی (چین) باشند.

استولتنبرگ در ادامه سخنان خود با تاکید بر متفاوت بودن ارزش‌های چین و غرب تاکید کرد که ظهور چین به عنوان یک قدرت جهانی به عنوان یک چالش بزرگ در برابر اروپا و آمریکای شمالی مطرح بوده و اروپا و آمریکا باید در مقابل این چالش با یکدیگر متحد شده و همکاری کنند.

لازم به ذکر است از زمان روی کار آمدن جو بایدن و حمایت وی از تقویت ناتو، چالش‌های میان ناتو، روسیه و چین به اوج خود رسیده و مقامات ارشد دو طرف طی دو ماه گذشته سخنانی تهدید آمیز علیه یکدیگر مطرح کرده‌اند./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *