logo
امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2021/12/6 ] [ 1 جمادی الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۱۹۸۸۸
رئیس سازمان بسیج سازندگی خبرداد

ابلاغ نقشه راه ۱۰ ساله بسیج سازندگی/ ۴۲۰۰۰ گروه جهادی در کشور فعالیت می‌کنند

ابلاغ-نقشه-راه-۱۰-ساله-بسیج-سازندگی-۴۲۰۰۰-گروه-جهادی-در-کشور-فعالیت-می‌کنند
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: نقشه راه ۱۰ ساله بسیج سازندگی کشور ابلاغ شده است تا برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

به گزارش موج رسا; سردار محمد زهرایی امروز در نشست آموزشی و هم اندیشی با گروه‌های جهادی حوزه اشتغال و کارآفرینان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، اظهارداشت: ریل و نقشه راه ۱۰ ساله بسیج سازندگی تهیه و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: سلیقه کاری از مشکلات بسیج سازندگی بود که با ترسیم نقشه راه اقدامات از پروژه محوری و مقطعی به دنباله دار و طرحی رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از نظر کمی برنامه‌های جهادی ۹۵۰ برابر شده است که تلاش می‌شود در کیفی سازی هم به این اندازه برسیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی یادآورشد: تلاش می‌شود میزان مشارکت جهادگران، مردم و خیرین از ۳۲ درصد به ۶۰ درصد برسد تا اقدامات غنی‌تر شود.

سردار زهرایی بیان داشت: نظام اسلامی مولفه قوی شدن دارد که جریان جهادی این مولفه را دارد و می‌تواند این ریل را به پیش ببرد.

وی با بیان اینکه جریان جهادی کشور مکتب ساز است، افزود: ۴۲ هزار گروه جهادی با ۷۰۰ هزار نفر در کشور در حال حاضر فعالیت می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی تسهیلگر بوده و نیروی متخصص بسیج کمک کار دستگاه‌های اجرایی است که در این راستا با ۱۷ وزارتخانه و نهاد تفاهم‌نامه منعقد شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج سازندگی در حال حاضر در کشور فعالیت می‌کنند که تا کنون ثمرات مثبتی داشته است.

سردار زهرایی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در صندوق‌های قرض‌الحسنه عضو هستند، افزود: ۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی این صندوق‌ها است.

وی یادآورشد: ۴۰ درصد فرصت‌های اشتغال از طریق صندوق‌های قرض‌الحسنه به وجود آمده است در حالی که امسال دولت حتی هزینه‌های جاری را هم پرداخت نکرده است.

این مسئول ادامه داد: قانون شهدا و ایثارگران جهادی در مجلس شورای اسلامی مورد برررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه جریان جهادی کشور شناسنامه‌دار می‌شود، افزود: قرارگاه جهادی نهادی هم در کشور تشکیل می‌شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *