logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۹۸۶۷
کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛

هیچ کس جلودار اتفاقات پیرامون رمز ارزها نیست/ لزوم آگاه سازی مردم

هیچ-کس-جلودار-اتفاقات-پیرامون-رمز-ارزها-نیست-لزوم-آگاه-سازی-مردم
کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به مسائل پیرامون رمز ارزها گفت: هیچ کس جلودار اتفاقات پیرامون رمز ارزها نیست.

حسین محمودی‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه در مجموع بازار سرمایه، دچار بی‌اعتمادی محض و بسیار سنگینی شده و این بی‌اعتمادی نیز به‌موقع برطرف نشده است، گفت: همین امر سبب شده که امروز شاهدیم سهام بسیاری از شرکت‌ها که به اذعان تمام کارشناسان، ارزنده نیز هستند در صف فروش قرار گرفته و حتی حقوقی‌ها هم حمایت مناسبی از این سهم‌ها ندارند.

وی با بیان اینکه وقتی این اتفاق می‌افتد بازارهای دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند، اظهار داشت: رمز ارزها (ماینرها) در این اتفاق تا حدودی بخشی از منابع را از بازار بسیار پُرریسک و غیرقابل اطمینان ایران جذب می‌کنند.

محمودی‌اصل با اشاره به افراد ورودی بازار رمز ارزها خاطرنشان کرد: مطمئناً افراد ورودی جدید در این بازار نیز ممکن است مانند بازار بورس، زیان بیشتری ببینند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه فروش رمز ارزهای استخراج‌شده (ماینرها) از لحاظ قانونی باید خارج از کشور باشد، تصریح کرد: اما مشاهده می‌شود که صرافی‌ها، سایت‌ها و کانال‌های مختلف، برنامه‌هایی برای این کار نوشته و معاملات رمز ارزها به راحتی انجام می‌شود.

وی با ابراز اینکه متاسفانه هیچ کس جلودار این اتفاق نیست، گفت: متاسفانه معمولاً بعد از حادثه، عمل می‌کنیم و دچار دردسر شده و با انبوهی از مالباخته، طرف حساب هستیم و رمز ارزها نیز هیچ منبع و پایگاهی ندارند.

محمودی‌اصل با بیان اینکه قرار بود رمز ارزها به جای پول، عمل کنند، خاطرنشان کرد: در حالی که به جز یکی- دو مورد که آن هم به ندرت در برخی جاها پذیرش شده‌اند، بقیه مورد پذیرش مراکز خرید و شرکت‌ها قرار نگرفته‌اند و بنابراین فقط خودشان معامله می‌شوند.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه قرار بود رمز ارزها به صورت واسطه و به عنوان پول و ارز، عمل کنند، تصریح کرد: متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد و طبیعی است زیرا رمز ارزها در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته نشده‌اند.

وی تاکید کرد: منابع حاصل از خرید و فروش رمز ارزها باید در کیف پول‌های مشخصی باشد که هویت خریدار و فروشنده کاملا در آن کیف‌ها قابل رصد باشد در غیر این صورت به عنوان قاچاق یا پولشویی به حساب می‌آید.

محمودی‌اصل افزود: به هر حال باید از این امر، پیشگیری کرد ضمن اینکه مردم را نیز روشن و آگاه کرد و جلوی سایت‌هایی که به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند نیز گرفته شود.// آ

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *