logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۹۸۲۴
رئیس جهادکشاورزی استان زنجان:

تسهیلات ارزان قیمت برای خرید کودشیمیایی به کشاورزان زنجانی ارائه می‌شود

تسهیلات-ارزان-قیمت-برای-خرید-کودشیمیایی-به-کشاورزان-زنجانی-ارائه-می‌شود-
رئیس جهادکشاورزی استان زنجان از ارائه وام ارزان قیمت برای کشاورزان به منظور خرید کودشیمیایی گفت: 100 میلیارد تومان تسهیلات برای این منظور برای کشاورزان در نظر گرفته شده و این وام‌ها در قالب کشاورز کارت برای کشاورزان ارائه می‌شود.

جواد تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه وامی که در قالب کشاورز کارت برای کشاورزان ارائه می‌شود تنها برای خرید کودشیمیایی است اظهار کرد: این موضوع نیز به دلیل افزایش بیش از اندازه قیمت کود فسفاته انجام شده است.

وی تصریح کرد: امسال 100 میلیارد تومان تسهیلات برای کشاورزان در زنجان به منظور خرید کودشیمیایی در نظر گرفته شده که تا به امروز از این میزان 27 میلیارد تومان برای کشاورزان ارائه شده است.

رئیس جهادکشاورزی استان زنجان با تاکید براینکه کشاورزان بعد از اخذ تسهیلات از عاملین فروش کود و سموم کشاورزان می‌توانند با استفاده از کشاورز کارت خود نسبت به خرید کودشیمیایی اقدام کنند بیان کرد: با این اقدامات انجام شده مشکل خاصی برای خرید کودشیمیایی برای کشاورزان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اگر امسال نزولات آسمانی مناسب باشد میزان تولید گندم نیز به میزان سال گذشته خواهد بود افزود: از کشاورزان درخواست داریم برای اینکه برداشت عملکرد مزارع گندم‌شان خوب باشد حتما در استفاده از کود و سم از کارشناسان جهادکشاورزی مشاوره بگیرند.

تاراسی عنوان کرد: متاسفانه این روال در بین کشاورزان در استان زنجان وجود ندارد که از کارشناسان در کشت مشاوره بگیرند در حالی که استفاده از مشاوره کارشناسان در میزان تولید و جلوگیری از خشارت های احتمالی بسیار تاثیر گذار است.

وی خاطر نشان کرد: در حین مبارزه با آفات اگر کشاورزان با کارشناسان مشاوره دریافت کنند استفاده از کودشیمیایی و سموم به موقع انجام می‌شود و مزارع‌شان نیز خسارت کمتری می‌بیند و همچنین در مصرف کود و سم نیز هدر رفت کمتری خواهند داشت./ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *