گروه:سیاسی
ساعت :  ۲۱:۳۴ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ شناسه خبر : ۱۹۶۵
یادداشت/

این روزها همه از عصبانیت روحانی می‌گویند، چه شده که شیخ اعتدال این چنین از مدار اعتدال خارج شده است؟

به گزارش موج رسا; این روزها در هر یک از سخنرانی‌های روحانی در استانها عصبانیت موج می‌زند، رئیس دولت تدبیر در گذشته هم عصبانی می‌شد اما این روزها این رفتار شیخ اعتدال از مدار اعتدال خارج شده است.

اگر به سخنان شیخ اعتدال دقت کنیم، می‌بینیم که حملات او به صدا و سیما، قوه قضاییه و برخی نهادهای انقلابی بیشتر شده، او با جملات عوام فریبانه مانند نهار پرچرب در پادگان و حمله به صدا و سیما می‌خواهد با فرار از عملکرد تقریبا هیچ خود ذهن مردم را منحرف کند.

او به صدا و سیمایی می‌تازد که در این روزها خود و معاون اول پوشش‌اش ساعتها از آن برای تبلیغات خود استفاده کردند، روحانی طوری سخن می‌گوید که انگار آنها می‌بایست قولهای روحانی را عملی می‌کردند؟!

او در جمع هوادارانش در زنجان از انتقال اتوبوسی مردم به سخنرانی دیگر کاندیداها می‌گوید اما در سخنرانی خود چند ۱۰ اتوبوس از شهرستانهای مختلف استان زنجان را به سخنرانی‌اش می‌آورند و حتی به معتادان کمپ‌ها نیز رحم نمی‌کنند، او در تهمتی از نهار پرچرب پادگانها می‌گوید اما از نهار پرچرب برای دهیاران حرفی به میان نمی‌آورد.

روحانی به جای اینکه از باغ برجام ناراحت باشد و عصبانیت خود را برسر کدخدا خالی کند که چرا زیر درخت برجام سیمان ریخت! مردم و کاندیداهای دیگر را هدف قرار داده، گویا این کاندیداهای دیگر بودند که در سال ۹۲ قول چنان رونق اقتصادی را داده بودند تا هیچ کس نیازی به یارانه نداشته باشد؟ اما چه شده که امروز شیخ مذاکره به دنبال افزایش یارانه اقشار کم درآمد است؟

روحانی در شرایطی قرار دارد که در صورت شکست نخستین رئیس جمهور چهار ساله ایران لقب خواهد گرفت، به همین دلیل به هر دری می‌زند تا شاید مردم دوباره به سمت وی متمایل شوند، به دهیاران وام می‌دهد و مستمری قشری را سه برابر می‌کند! اما آیا می‌تواند برای خیل عظیم بیکاران در این چند روز کاری بکند؟

روحانی باید هم عصبانی باشد! اما عصبانیت وی باید متوجه وزرایی شود که به جای کار برای مردم به فکر شرکت‌های خود بودند و یا حالی برای کار کردن نداشتنند. او این روزها نسبت به استانداران نیز بی‌تفاوت شده و به قول معروف وقتی برای آنها ندارد اما در استانها برای اینکه نشان داده شود مردم طرفدار روحانی هستند معتادان را هم به مراسم سخنرانی وی می‌آورند!

روحانی با این شرایط هم باز عصبانی است و نمی‌تواند این عصبانیت را در کلامش پنهان کند، وی به جای اینکه به مردم بگوید چه کرده است به تخریب دیگران می‌پردازند، قطعا او می‌داند که بازی را باخته و از این سبب عصبی شده است.

کناره‌گیری محمدباقر قالیباف و اتحادی که بین او و حجت‌الاسلام رئیسی شکل گرفت، آراء این دو کاندیدای جبهه مردمی را روی هم انباشته و استقبالهایی که از حجت‌الاسلام رئیسی در استانهای مختلف می‌شود روحانی را بیشتر از گذشته نگران می‌کند.

روحانی هر از گاهی به دستهای خالی خود می‌نگرد و می‌بینید که چیزی برای عرضه به مردم ندارد و به همین دلیل به زبانش متوسل می‌شود اما این زبان هم این روزها تلخ شده و به خاطر ترس از شکست می‌لرزد.

جهانگیری هم که پوشش خوبی به ضعف‌های روحانی نداد و نتوانست نظر مردم را به سمت وی برگرداند، روحانی را نگران‌تر کرد و این نگرانی در روزهای آخر به اوج خود رسیده است.

شکست روحانی شکست جریان اصلاحات و اعتدال است و به طور یقین بعد از این شکست هجمه‌های اصلاح‌طلبان علیه روحانی آغاز خواهد شد و این بار ضعف دولت تدبیر از زبان اصلاح‌طلبان بیان خواهد شد، همان‌هایی که امروز به دلیل منافع‌شان چشم به روی ضعف‌های روحانی و تیمش بسته‌اند.

روحانی نمی‌خواهد از چشم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان بیفتد و به همین دلیل هیچ رقیبی را برنمی‌تابد حال اگر آن رقیب فردی باشد که استقبال از او روز به روز بیشتر می‌شود و در آستانه پیروزی قرار دارد روحانی را از کوره به در می‌کند و اینجاست که باید گفت این است راز عصبانیت روحانی...

علی الماسی

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات