logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲:۴۲
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2022/1/19 ] [ 15 جمادی الثانیه 1443 ]
شناسه خبر : ۱۹۳۵۸

مصرف خوراکی که از آسم جلوگیری می‌کند

مصرف-خوراکی-که-از-آسم-جلوگیری-می‌کند
محققان در مطالعه اخیر خود دریافتند، مصرف ماهی‌های حاوی اسیدچرب اُمگا-۳ در کودکی می‌تواند ریسک بروز آسم را بهع میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش موج رسا; به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، خوردن مقدار زیادی ماهی قزل آلا، ماهی خال مخالی و ساردین در دوران کودکی می‌تواند خطر ابتلا به آسم را به نصف کاهش دهد.

برای این بررسی از داده‌های مطالعه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ کودک متولد دهه ۱۹۹۰ در انگلیس استفاده شد؛ از هر ۱۱ جوان در انگلیس یک نفر تحت درمان آسم است.

این مطالعه جدید نشان داده است که خوردن حداقل دو قسمت حاوی امگا-۳ از ماهی قزل آلا، ماهی خال مخالی و ساردین  می‌تواند خطر ابتلا به آسم را به نصف کاهش دهد.

محققان همچنین باور دارند، محصولات حاوی اسیدچرب اُمگا-۳ می تواند منجر به کاهش تولید «IgE» شود؛ IgE آنتی بادی ای است که موجب بروز واکنش های آلرژیک و علائم آسم در افراد مبتلا به نمونه های خفیف آسم می شود.

داده‌ها نشان می‌دهد، خطر ابتلا به آسم در کسانی که در یک ماه ماهی‌های حاوی اسیدچرب اُمگا-۳  مصرف کرده  بودند، 51 درصد کمتر از همسالان خود که کمترین روغن ماهی را مصرف می‌کنند، بود.

سیف شاهین، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «آسم شایع‌ترین بیماری مزمن در دوران کودکی است و ما در حال حاضر نمی‌دانیم چگونه از آن جلوگیری کنیم؛ ممکن است یک رژیم غذایی ضعیف خطر ابتلا به آن را افزایش دهد»./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *