logo
امروز : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹
امام رضا(ع):از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2021/10/20 ] [ 13 ربيع الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۱۸۵۹۳

آمریکا کدام شرکت‌های روسی را تحریم کرده است؟

آمریکا-کدام-شرکت‌های-روسی-را-تحریم-کرده-است؟
بیش از ۴۰ شرکت و سازمان روسی از جمله ساختارهای هواپیما سازی، وزارت دفاع و سرویس اطلاعات خارجی روسیه، در فهرست تحریم‌های جدید وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته‌اند که دیگر اجازه خرید فناوری‌های آمریکایی را ندارند.

به گزارش موج رسا; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مشخص شده است که فهرست تحریم‌های وزارت بازرگانی ایالات متحده، به جای ۴۵ شرکت روسی اعلام شده قبلی، شامل ۴۱ شرکت روسی است و برخی از عناوین سازمان‌ها در این لیست تکرار شده است.

به طور خاص، شرکت هواپیماسازی "ایرکوت" سه بار و شرکت متحد هواپیماسازی دولت روسیه و همچنین کارخانه بالگرد سازی قازان،هر کدام دو بار نام بردهشده‌اند.
 
روز گذشته وزارت بازرگانی آمریکا تحریم‌هایی را علیه ده‌ها شرکت روسی و چینی اعمال کرد. فهرست تحریم‌ها شامل ساختارهایی است که به عقیده مقامات واشنگتن با نیروهای مسلح دو کشور روسیه و چین همکاری می‌کنند. انتشار این فهرست از سوی وزارت بازرگانی به این معنی است که این شرکت و سازمان‌ها دیگر اجازه خرید طیف وسیعی از کالاها و فناوری‌های آمریکایی را نخواهند داشت.
 
بدین ترتیب، از جمله مهمترین سازمان های روسی که تحت محدودیت‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند، شرکت دولتی "راس آبارون اکسپورت"، شرکت دولتی "راس تک"، شرکت‌های هواپیماسازی میگ و سوخو، مرکز تسویه حساب‌های نقدی روسیه، وزارت دفاع فدراسیون روسیه و همچنین سرویس اطلاعات خارجی این کشور هستند.
 
علاوه بر این، ۵۸ شرکت چینی نیز در فهرست تحریم‌های وزارت بازرگانی قرار گرفتند.  
 
در تاریخ ۲۱ دسامبر (اول دی ماه)، معلوم شد که مشاورین "جو بایدن" رئیس جمهوری منتخب آمریکا در حال بحث و بررسی در خصوص احتمال اعمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه در رابطه با حملات سایبری علیه سازمان‌ها و آژانس‌های مختلف دولتی آمریکا هستند که واشنگتن، مسکو را مسئول آنها معرفی کرده است.
 
سخنگوی کرملین روز گذشته قاطعانه این اتهامات را بی اساس خوانده و این ادعا را تکذیب کرد./دانا

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *