logo
امروز : پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۸
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/24 ] [ 6 صفر 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۵۶

یوونتوس 2(4) - موناکو 1(1)/یوونتوس نخستین مسافر کاردیف

یوونتوس-2(4)-موناکو-1(1)-یوونتوس-نخستین-مسافر-کاردیف-

یوونتوس در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان با نتیجه دو بر یک موناکو را شکست داد و با برتری چهار بر یک در مجموع دو دیدار، راهی فینال شد.

به گزارش موج رسا; از چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و از دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یوونتوس که در دیدار رفت مقابل موناکو به برتری 2-0 دست پیدا کرده بود، با پیروزی 2-1  در بازی برگشت در تورین، به فینال لیگ قهرمانان اروپا که در کاردیف برگزار خواهد شد، صعود کرد.

 
یوونتوس

بوفون، بارزالی، بونوچی، کیه لینی، آلوز، پیانیچ، خدیرا، ساندرو، دیبالا، مانژوکیچ، هیگواین

نیمکت: نتو، بن عطیه، کوادرادو، مارکیزیو، آساموآ، لیخشتاینر، رینکون

 
موناکو

سوباسیچ، راگی، گلیک، جمرسون، سیدیبه، موتینیو، باکایوکو، سیلوا، دیرار، امباپه، فالکائو

نیمکت: دی سانتیس، فابینیو، کاریلو، مندی، لمار، دیالو، ژرمین
 
یوونتوس 2(4) - موناکو 1(1)/بانوی پیر نخستین مسافر کاردیف 
 
موناکو بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقایق ابتدایی به گل برسد اما ضربه کیلیان امباپه به تیر دروازه برخورد کرد که البته داور این صحنه را آفساید تشخیص داد.در ششمین  دقیقه شوت از راه دور فالکائو از بالای دروازه بوفون به بیرون رفت تا فشار حملات موناکو همچنان حفظ شود.
 
بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی یوونتوسی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و موقعیت های بهتری روی دروازه حریف ایجاد کردند. از جمله در دقیقه 22 که ضربه چیپ ایگواین از سوباشیچ عبور کرد اما گلیک با حضور به موقع، توپ را دفع کرد.

سه دقیقه بعد ایگواین بار دیگر صاحب موقعیت شد اما این بار خود سوباشیچ بود که با یک واکنش تماشایی، دروازه موناکو را بسته نگه داشت.
 
در نهایت فشار یوونتوس در دقیقه 33 به نتیجه رسید و مانژوکیچ دروازه را باز کرد.ساندرو و دیبالا پس از پاسکاری با یکدیگر توپ را به آلوز رساند و این بازیکن هم سانتر خوبی به روی دروازه ارسال کرد. مانژوکیچ با ضربه سر دروازه موناکو را هدف گرفت اما پس از اینکه سوباسیچ ضربه اش را مهار کرد در برگشت موفق شد دروازه را باز کند. 
 
یوونتوس 2(4) - موناکو 1(1)/بانوی پیر نخستین مسافر کاردیف 
 
برتری یوونتوسی ها بعد از این گل هم ادامه داشت و بازیکنان این تیم موقعیت های خوبی روی دروازه حریف ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه 44، به گل دوم رسیدند.
 
دروازه بان موناکو در مصاف تک به تک ضربه دیبالا را به کرنر فرستاد. سوباسیچ ضربه کرنر ارسالی را دور کرد تا توپ به آلوز برسد. این بازیکن با یک شوت تماشایی از پشت محوطه موفق شد دروازه موناکو را برای بار دوم باز کند تا تیم آلگری با خیال راحت به رختکن برود.
 
یوونتوس 2(4) - موناکو 1(1)/بانوی پیر نخستین مسافر کاردیف
 
 
 نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و یوونتوسی ها که نیازی به حمله کردن نداشتند، تلاش می کردند تا بازی را کنترل کنند اما بازیکنان موناکو رفته رفته توپ و میدان را در اختیار گرفتند و حملات خطرناک تری روی دروازه حریف ترتیب دادند.
 
 بازیکنان موناکو توپ آلوز را گرفتند و امباپه را در موقعیتی مناسب صاحب توپ کردند. این بازیکن با یک ضربه زمینی دقیق دروازه یووه را هدف گرفت اما بوفون با یک عکس العمل درخشان مانع از باز شدن دروازه اش شد.
 
 موناکو تنها دو دقیقه بعد توانست یکی از گل های خورده را جبران کند تا دروازه یوونتوس برای نخستین بار در مرحله حذفی این دوره لیگ قهرمانان باز شود. موتینیو کرنر را کوتاه بازی کرد و دوباره صاحب توپ شد و سانتر کوتاهی به دهانه دروازه ارسال کرد تا امباپه دروازه بوفون را پس از نزدیک به 700 دقیقه گل نخوردن در لیگ قهرمانان باز کند.
 
در ادامه بازی متعادل شد و بیشتر به حاشیه و جنجال کشیده شد. ضربه خطرناک گیلیک مدافع موناکو به ران پای هیگواین که از چشم داور دور ماند باعث اعتراض شدید بازیکنان و هواداران یوونتوس شد که در این بین بونوچی کارت زرد گرفت. چند دقیقه بعد گیلیک که کاملا روی اعصاب بازیکنان یووه رفته بود با مانژوکیچ درگیر شد و باعث شد این مهاجم کروات یووه نیز از داور کارت زرد دریافت کند.
 
در نهایت این دیدار با برتری دو بر یک یووه به پایان رسید تا این تیم با پیروزی چهار بر یک در مجموع دو بازی نخستین تیم حاضر در فینال کاردیف باشد. این نهمین صعود یووه به فینال لیگ قهرمانان است که البته فقط در دو باز قهرمان شدند و شش بار در فینال شکست خوردند.
 
 یوونتوس 2(4) - موناکو 1(1)/بانوی پیر نخستین مسافر کاردیف

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *