logo
امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2021/12/6 ] [ 1 جمادی الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۱۸۲۵۳
در نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان مطرح شد؛

لزوم واکنش قاطع و بدون دست اندازی‌های دیپلماتیک با عاملان و آمران جنایت ترور شهید فخری‌زاده

لزوم-واکنش-قاطع-و-بدون-دست-اندازی‌های-دیپلماتیک-با-عاملان-و-آمران-جنایت-ترور-شهید-فخری‌زاده
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان نامه سرگشاده‌ای را خطاب به رئیس و اعضای شورای عالی امنیت ملی نوشته است.

به گزارش موج رسا; شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان نامه سرگشاده‌ای را خطاب به رئیس و اعضای شورای عالی امنیت ملی نوشته است.

متن این نامه به این شرح است:

مِنَ الْمُومِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً (آیه 23 سوره احزاب)

رئیس و اعضای محترم شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

باصلوات بر محمد و آل محمد(ص)، شهادت مظلومانه دانشمند برجسته و عالیقدر دکترمحسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از نیروی های نخبه صنعت هسته ای و نظامی کشور در سالروز ترور نابغه هسته ای ایران شهید مجید شهریاری قلب همه مردم ایران را جریحه دار نمود و داغ ترور سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی را تازه کرد.

روی آوردن به حذف فیزیکی دانشمندان و مسئولان کشور نشانه بارزی از استیصال دشمن در رسیدن به اهداف خود و نتیجه بی ثمربودن اقدامات ددمنشانه آنها و اثبات حقانیت مسیر در پیش گرفته شده جمهوری اسلامی در زمینه علم و دانش علی الخصوص صنعت موشکی و هسته ای است.

اگرچه تلاش ها و زحمات بسیاری جهت حفظ امنیت دانشمندان و ذخایر علمی کشور صورت گرفته است؛ لکن چنین ترورهای هدفمندی که با اطلاع قبلی و پس از مشخص شدن هویت دانشمندان کشورمان در رسانه های صهیونیستی انجام می گیرد، لزوم بالابردن ضریب ایمنی و حفاظت فیزیکی دانشمندان کشورمان را یادآور می شود.

فلذا دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان زنجان جهت مقابله با تکرار چنین اقدامات وقیحانه ای از سوی دشمن تقاضا دارند:

1. با توجه به اذعان رسانه ها و نیروهای امنیتی داخلی و خارجی مبنی بر در اختیار نهادن اسامی و مشخصات دانشمندان کشورمان و به جهت امتیازات بسیار داده شده به دشمن پس از برجام و بازدیدهای مکرر و بی وقفه به اصطلاح کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، لازم است تا در اسرع وقت قطع دسترسی عوامل آژانس انرژی اتمی به تأسیسات، دانشمندان، اسناد و اماکن مرتبط با صنایع هسته ای و نظامی در دستور کار قرار گیرد.

2.واکنش کشور پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی آن گونه که باید و شایسته بود انجام نپذیرفت و این مساله، زمینه جری تر شدن دشمن را فراهم ساخت؛ فلذا لازم است تا مطابق با دستور صریح رهبر حکیم انقلاب مبنی بر لزوم برخورد با عاملان و آمران این جنایت، واکنشی قاطع و بدون دست اندازی های دیپلماتیک جهت عدم تکرار چنین جنایاتی صورت پذیرد.

3.ترور شهید فخری زاده آن هم پس از اذعان چندباره مسئولان رده بالای رژیم صهیونیستی به ترور دانشمندان هسته ای کشور در ماه های اخیر، به وضوح وجود خلاهای تامینی در حفاظت از ذخایر علمی نظام را گوشزد کرد و لازم است تا ضمن آسیب شناسی دقیق خلأهای ایجاد شده، نسبت به رفع نقایص مبادرت ورزید.

4.به گواه تاریخ و تجربه هر زمان در مقابل دشمن سست شده ایم و مواضع انفعالی گرفته ایم، نه تنها عایدی کسب نکرده ایم؛ بلکه روز به روز شاهد پیش روی دشمن و عقب نشینی خودی بوده ایم؛ فلذا لازم است تا فورا بازگشت تمامی فعالیت های هسته ای به دوره پیش از برجام انجام پذیرفته و قدرت هسته ای و خصوصا موشکی خود را افزایش داده و تمامی مسیرهایی که منتج به انفعال و مماشات با دشمن می شود؛ من جمله مذاکره مجدد، مسدود گردد.

دانشجویان بسیجی استان زنجان ضمن محکومیت این ترور ناجوانمردانه انتظار اقدام بازدارنده فوری آن شورا را جهت عدم تکرار چنین فجایعی دارند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان 1399/9/9

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *