logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۱۷۰
گفت‌وگوی اختصاصی موج رسا با امام جمعه زنجان؛

آیت‌الله خاتمی: بسیج امروز، از بسیج دوران دفاع مقدس هم جلوتر است

آیت‌الله-خاتمی:-بسیج-امروز،-از-بسیج-دوران-دفاع-مقدس-هم-جلوتر-است
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به خدمات بسیج گفت: بسیج امروز، از بسیج دوران دفاع مقدس هم جلوتر است.

آیت‌الله علی خاتمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار موج رسا; با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در هیچ مقطعی به اندازه امروز در دل مردم نبوده است، حتی از دوران دفاع مقدس نیز جلوتر است.

وی با اشاره به اینکه دست و پا زدنهای معاندین برای تخریب وجهه بسیج برای این است که تحمل این همه محبوبیت بسیج را ندارند، ابراز کرد: اگر محبوبیت بسیج پایین بود، دشمنان اینقدر عصبانی نمی‌شدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بیان کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی بعد از اینکه دیدند این انقلاب به مدد الهی و حضور مردم پیروز شد در ارتباط با تداوم انقلاب نیز نقش آفرینی مردم را اصل قرار دادند.

وی با بیان اینکه امام راحل در خصوص نظام اسلامی، قانون اساسی، نهادهای مدنی به آراء مردم رجوع کردند، افزود: در جنگ تحمیلی و قبل از آن یکسری نهادهایی علاوه بر قوای سه گانه، مانند بنیاد شهید، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ... توسط امام(ره) ایجاد شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه امام تاکید داشتند که حضور مردم در صحنه دائمی شود، گفت: بنده معتقدم که خواست الهی باعث شد تا فکر تشکیل بسیج به ذهن امام خمینی(ره) برسد و دستور تشکیل آن را صادر کنند.

بسیج، پاسدار همیشگی انقلاب

وی با بیان اینکه آن روز آرزوی امام ارتش 20 میلیونی بسیج بود، خاطرنشان کرد: در زمان دفاع مقدس احساس شد که حضور مردم برای دفاع از مرزها لازم است بنابراین وقتی امام(ره) توانایی بسیج که سربلند از این امتحان بیرون آمد را دید باعث شد بسج برای همیشه پاسدار انقلاب باشد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه فرمایشات امام راحل بعد از دفاع مقدس در راستای تقویب بسیج بوده است، عنوان کرد: در ابتدا مردم تصور می‌کردند که بسیج برای روزهای جنگ است اما هرچه زمان گذشت آثار وجودی بسیج در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه امروز 41 سال از تاسیس این شجره طیبه می‌گذرد که 31 سال آن در دوران رهبری امام خامنه‌ای بوده است، گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود بیشترین حجم رضایت، امیدواری و دلگرمی‌شان را در رابطه با بسیج بیان فرمودند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه واژه‌های که مقام معظم رهبری در خصوص بسیج استفاده کردند، واژه‌های تعارفی نبوده و کاربردی است، اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس، بسیج به عنوان یک نیروی انعطاف پذیر در تمام عرصه‌ها حضور داشته است.

بسیج در تمام صحنه‌ها در صف مقدم است

وی بیان کرد: بسیج در واکسیناسیون عمومی، سیل و زلزله، محرومیت زدایی در عرصه های مختلف و ... وارد میدان شد و توانایی خود را نشان داد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه یکی از کارهای خوب تشکیل بسیج اقشار بود، گفت: در عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی، مقابله با توطئه‌های داخلی و خارجی و همچنین فضای مجازی، بسیج خود را در صف مقدم قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه انعطاف پذیری بسیج در ابعاد مختلف برای کمک به مردم نقطه قوت خوبی است، اظهار کرد: در همین استان ما قرارگاه محرومیت زدایی در دل محرومین امید آفرینی کرده است، همچنین در بحث تولید و اقتصاد مقاومتی بسیج وارد میدان شده و توان خود را نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه به روز بودن بسیج و شناخت عرصه‌ها یکی از ویژگی‌های بسیج است، ابراز کرد: اکنون نیروهای جوانی که در پایگاه‌های مساجد، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها هستند با تمام توان در میدان هستند و روز به روز نیز قوی تر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در بحث کرونا حضور بسیج در محلات، مساجد و در عرصه‌های مختلف پررنگ بود، افزود: اخیرا نیز مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به جوانان مومن انقلابی مخلص را اشاره داشتند که مصداق آن همین بچه‌های بسیجی هستند.

اگر بسیج قوی نبود، دشمن اینقدر سر و صدا نمی‌کرد

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه بسیج امتحان خوبی پس داده است، خاطرنشان کرد: بسیج یک شناسنامه 41 ساله کامل و پرافتخاری دارد که این باعث شده عده‌ای چشم دیدن این کارنامه درخشان را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیج در عرصه‌های سازندگی، علمی و فناوریهای نوین توانایی‌های بالایی از خود نشان داده است، گفت: اگر بسیج قوی نبود، دشمن اینقدر سر و صدا نمی‌کرد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر بالابردن دانش و توانمندی لازم بسیجیان برای پیش برد اهداف تصریح کرد: امروز اهمیت فضای مجازی به اندازه ای است که مقام معظم رهبری فرمودند اگر بنده مسئولیت رهبری را نداشتم، مسئولیت فضای مجازی را برعهده می‌گرفتم.

وی با بیان اینکه اسم این فضا، مجازی است اما واقعی ترین و حقیقی‌ترین عرصه برای خدمت است، افزود: بسیج در فضای مجازی نیز فعالیت‌های خوبی داشته است.

اولویت تولید محتوا در فضای مجازی

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی عنوان کرد: بنده گروه‌هایی را می‌بینم که در فضای مجازی فعال بوده و دنبال محتوای قوی هستند که در این راستا بسیج باید با قدرت وارد شود.

وی با بیان اینکه بسیج باید تولید محتوا در عرصه فضای مجازی را در اولویت خود قرار دهد، اظهار کرد: این محتواها باید متناسب با نیازها تامین شود چرا که بسیج مستضعفین بسیج جهانی خواهد شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه حشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان نمونه‌هایی از فرهنگ بسیج است، افزود: 6 دولت در مقابل رژیم صهیونیستی 6 روزه عقب نشینی کردند اما یک تعداد بچه مسلمان بسیجی جنوب لبنان کاری کردن کارستان و اسرائیل را عقب راندند و اکنون رژیم غاصب از دست بچه های حزب الله لبنان آرامش ندارد.

وی با بیان اینکه در یمن و سوریه نیز تفکر بسیجی باعث شکست توطئه‌های دشمنان اسلام شده است، گفت: بسیجیان به یاری خداوند زمینه ساز حضور مهدی موعود(عج) را فراهم خواهند کرد.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *