logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۰۳۷

درمان کرونا با آنتی بادی در آمریکا مجوز گرفت

درمان-کرونا-با-آنتی-بادی-در-آمریکا-مجوز-گرفت
اداره غذا و داروی ایالات متحده برای اولین بار به یک روش درمانی مبتنی بر استفاده از آنتی‌بادی به منظور مقابله با کرونا مجوز رسمی داد.

به گزارش موج رسا; به نقل از نیواطلس، با توجه به وخامت شرایط بسیاری از مبتلایان به کرونا در آمریکا، اداره غذا و داروی این کشور با استفاده از یک روش درمانی مبتنی بر کاربرد آنتی‌بادی برای کاهش اثرات مهلک این بیماری موافقت کرده است.

پیش از این و در ماه اکتبر مواردی از درمان کرونا با استفاده از آنتی‌بادی در آمریکا انجام شده بود و حتی این روش در مورد دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

این روش با روش آنتی‌بادی درمانی رگنرون که بر روی دونالد ترامپ انجام شد تفاوت‌هایی دارد و مبتنی بر استفاده از یک آنتی‌بادی دیگر به نام bamlanivimab است که اولین بار توسط شرکت دارویی Eli Lilly شناسایی شد و مورد استفاده قرار گرفت.

آنتی‌بادی رگنرون در واقع یک پروتئین ساخته شده در آزمایشگاه است که قادر به تقلید از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با آنتی ژن‌های خطرناک و از جمله ویروس‌هاست.

در مقابل Bamlanivimab یک آنتی بادی چند سلولی است که به طور خاص برای بلوکه کردن ویروس کرونا و ویروس‌های مشابه و جلوگیری از ورود آن به بدن طراحی شده است. مقامات بهداشتی آمریکا امیدوارند بتوانند از این شیوه برای کاهش تلفات ویروس مرگبار کرونا در آمریکا استفاده کنند./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *