logo
امروز : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/9 ] [ 26 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۶۴۲
معاون جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد

کاهش میزان جوجه‌ریزی در استان زنجان

کاهش-میزان-جوجه‌ریزی-در-استان-زنجان
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان از کاهش میزان جوجه‌ریزی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; علی صادقی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان زنجان با اشاره به وضعیت جوجه ریزی در استان زنجان اظهار کرد: از ابتدای امسال تا به امروز 10 هزار و 558 قطعه جوجه ریزی انجام شده که نسبت به سال گذشته که حدود 12 میلیون و 857 هزار قطعه بود، شاهد کاهش 18 درصدی جوجه ریزی در استان هستیم.

وی با تاکید براینکه در مهر ماه شاهد کاهش شدید جوجه ریزی هستیم تصریح کرد: میزان جوجه‌ریزی در مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد کاهش یافته است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان با تاکید براینکه به دلیل عدم دسترسی تولید کنندگان به کنجاله سویا و ذرت باعث شده افت بالایی در تولید مرغ داشته باشیم عنوان کرد: میزان تولید گوشت سفید امسال حدود 21 درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه به میزان نهاده‌های تخصیص یافته به مرغداری‌های استان زنجان اشاره و خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا به امروز 21 هزار و 248 تن سویا از طریق سامانه بازرگاه به مرغداریهای استان زنجان تخصیص یافته است.

صادقی با بیان اینکه از مجموع نهاده‌های تخصیص یافته 16 هزار و 918 تن به بخش طیور اختصاص یافته است عنوان کرد: در این بخش 6 هزار و 367 تن سویا کمبود داشتیم و در واقع حدود 56 درصد نیاز مرغداریها تامین شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال 33 هزار و 384 تن نیز ذرت از طریق بازرگاه به مرغداریهای استان تخصیص داده شده است گفت: در شش ماهه نخست امسال 24 هزار 63 تن ذرت کمبود داشتیم و تنها 32 درصد نیاز مرغداریهای استان به ذرت تامین شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان همچنین به چالش‌های مهم استان در تامین نهاده‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: نهاده‌های تخصیص یافته کفاف نیاز دامداری‌های استان زنجان را نمی‌دهد و علاوه بر آن نهاده سویا تخصیص یافته دارای ناخالصی‌های زیادی است.

وی به موضوع کاهش شدید جوجه‌ریزی در استان نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه با مشکلاتی که با آن مواجه هستیم قیمت تمام شده تولید مرغ و تخم مرغ در استان زنجان به شدت افزایش یافته است.

جواد تاراسی رئیس جهادکشاورزی نیز در این جلسه ابراز کرد: مصوبات کارگروه ستاد تنظیم بازار فصل‌الخطاب برای جهادکشاورزی است که قطعا بدون اغماض همه مصوبات این ستاد را عملیاتی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ستاد پشتیبانی امور دام نیز نسبت به تامین مرغ یخ زده بسیار خوب عمل کرده است بیان کرد: تمام تلاش خود را بکار می گیرم تا نسبت به تعادل سازی قیمت برخی از اقلام که از وظایف ما مسئولان است عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

رضا عسگری فرماندار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در جلسه گذشته ستاد تنظیم بازار مقرر شد روزانه 10 تن تخم مرغ در زنجان توزیع شود ادامه داد: در 4 روز گذشته در مجموع 15 تن تخم مرغ توزیع شد.

وی افزود: اتحادیه نیز عرضه تخم مرغ را با قیمت مصوب پذیرفته است از طرفی هم در چند روز گذشته به مباشرینی که از قبل تعیین شدند تخم مرغی تحویل داده نشده است.//ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *