logo
امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/12 ] [ 29 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۵۵۶
در ستاد کرونا ویروس استان زنجان مطرح شد؛

موج سوم کرونا در راه است/ بهبودی کامل 78 درصد بیماران کرونایی علی‌رغم نبود درمان قطعی

موج-سوم-کرونا-در-راه-است-بهبودی-کامل-78-درصد-بیماران-کرونایی-علی‌رغم-نبود-درمان-قطعی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به در پیش بودن موج رسوم کرونا در زنجان اشاره کرد و گفت: میانگین آمار بستری در استان افزایش یافته است.

به گزارش موج رسا; علیرضا آرمانی کیان یکشنبه شب در جلسه ستاد کرونا استان زنجان اظهار کرد: از مجموع 2 هزار تخت بیمارستانی، 800 تخت برای سایر بیماری‌ها و جراحی‌های اورژانسی، برنامه‌ریزی شده و 1200 تخت برای بیماران کرونایی اختصاص یافته که از این تعداد نیز 800 تخت فعال هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به مقایسه وضعیت بیماری کرونا در 18 خردادماه با هفته‌های اخیر، گفت: میانگین آمار بستری در خردادماه، روزانه بین 40 تا 50 نفر بود اما اکنون به بین 47 تا 76 نفر رسیده که نشان می‌دهد به سمت موج سوم کرونا حرکت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در خردادماه، 269 مورد تحت درمان بودند یعنی 33.6 درصد تخت‌ها اِشغال شده بود اما امروز 391 تخت یعنی 48.8 درصد تخت‌ها اشغال شده است.

آرمانی‌کیان با بیان اینکه در تعداد مراقبت‌های نقاهتگاهی کاهش داریم، گفت: 897 نفر در خردادماه در نقاهتگاه‌ها تحت مراقبت بودند اما امروز این تعداد به 6 رسیده و استفاده آنچنانی از نقاهتگاه‌ها نمی‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار داشت: تعداد کل نمونه‌های سرولوژی تاکنون 13 هزار و 119 مورد و تعداد نمونه‌های آزمایش‌شده نیز 10 هزار و 143 مورد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از 50 هزار و 738 نفر مراجعه سرپایی، نمونه 15 هزار و 762 نفر یعنی 31 درصد مثبت بوده و از 11 هزار و 618 مورد بیماران بستری نیز نمونه 3 هزار و 844 نفر یعنی 33 درصد مثبت بوده است.

آرمانی‌کیان افزود: در مجموع 19 هزار و 606 مورد بستری و سرپایی، شناسایی شده و 100 درصد آن‌ها ایزوله و پیگیری‌های لازم انجام شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تعداد کل بیماران نیز 15 هزار و 569 نفر بوده که به ازای هر بیمار 2 تماس گرفته شده و وضعیت آن‌ها پیگیری شده است.

وی افزود: 78 درصد بیماران کرونایی، بهبود یافته و از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند به عارت دیگر از 11 هزار و 618 مورد، 9 هزار و 58 نفر بهبود یافته‌اند.

آرمانی‌کیان اظهار داشت: با وجود اینکه هنوز واکسن و درمان قطعی برای کرونا پیدا نشده، درصد بهبودی موارد قطعی نیز 83.4 درصد بوده است.

حسین همپا، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری زنجان نیز گفت: طی تاریخ‌های 9 ، 10 و 12 مهرماه 101 شعبه بانک‌های مختلف مورد بازدید قرار گرفته که میانگین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی این 3 روز به ترتیب 84.06 ، 87.19 و 84 درصد بوده است.

وی افزود: این در حالی است که میزان رعایت پروتکل‌ها در برخی شعبه‌ها کمتر از 80 درصد بود که تذکرات لازم داده شد.

همپا با اشاره به توزیع ماسک طی هفته گذشته در سطح داروخانه‌های استان زنجان اظهار داشت: طی این مدت در مجموع 666 هزار و 620 عدد ماسک در سطح استان توزیع شده است.

حسن مظفری، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری زنجان نیز گفت: محدودیت‌هایی به مدت یک هفته در ارائه برخی خدمات در استان اِعمال شده که با عنوان «زنجان تعطیل شد» در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرده و جامعه را سر در گم کرده بود.

وی ضمن تکذیب تعطیلی استان، تصریح کرد: استان تعطیل نیست و فقط محدودیت‌هایی اعمال شده و این محدودیت‌ها نیز به صورت رسمی، اعلام و مشخص شده است.

ابوالفضل طهماسبی، جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان نیز با بیان اینکه مردم در برخی مناطق به ماسک، دسترسی ندارند، گفت: در بین اصناف و بازاریان، افراد مورد اعتمادی هستند که آمادگی دارند تا ماسک‌های 1000 تومانی را برای دسترسی بیشتر مردم در حاشیه شهرها توزیع کنند.

وی اظهار داشت: برای دسترسی آسان مردم به ماسک باید تعداد توزیع را بالا برده و متکی به یک مجموعه نشویم که در این راستا از ظرفیت بسیج اصناف هم می‌توان استفاده کرد.// آ

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *