logo
امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/16 ] [ 3 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۴۹۷
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان:

فرهنگ دفاع مقدس سردار بزرگ مقاومت را پرورش داد/ رسانه‌ها مراقب جریان تحریف دفاع مقدس باشند

فرهنگ-دفاع-مقدس-سردار-بزرگ-مقاومت-را-پرورش-داد-رسانه‌ها-مراقب-جریان-تحریف-دفاع-مقدس-باشند
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اهداف دشمن از تحریف دفاع مقدس گفت: رسانه‌ها مراقب جریان تحریف دفاع مقدس باشند.

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امنیت امروز کشور مرهون رشادتهای رزمندگانی است که جان‌شان را به کف دست گرفته و راهی جبهه‌ها شدند و حتی اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور از دست برود.

وی با بیان اینکه کار شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس افتخاری است که در تاریخ ماندگار خواهد شد، ابراز کرد: در هر جنگی که در طول تاریخ علیه ملت ایران شکل گرفته قسمتی از خاک سرزمین ما به دست دشمنان افتاده است اما ما می‌بینیم که در دفاع مقدس غیرت دینی رزمندگان اسلام اجازه نداد حتی یک وجب از خاک در دست رژیم بعث بماند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان با تاکید بر اینکه دفاع مقدس یک مکتب است، خاطرنشان کرد: رشادتهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس نیاز به تبیین بیشتری دارد و به نظرم در طول این سالها هنوز نتوانستیم آن طور که باید ابعاد مختلف دفاع مقدس را برای نسل جدید تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک فرهنگ است، عنوان کرد: این فرهنگ در همه سختی‌ها و مشکلات کشور می‌تواند الگو قرار گیرد، کشوری که در دفاع مقدس در تهیه سیم خاردار مشکل داشت امروز به حدی از توانمندی دفاعی رسیده که کشوری جرات تعرض به آن را ندارد، این پیشرفت توسط همان فرهنگ دفاع مقدس به دست آمده است.

جعفری با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس سردار بزرگ مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی را پرورش داد، گفت: شکست داعش در منطقه و پیروزی‌های جبهه مقاومت همگی با فرهنگ دفاع مقدس به دست آمده است، ما باید جوانان را با این ذخیره عظیم بیشتر آشنا کنیم.

وی با تاکید بر ورود جدی رسانه‌ها در تبیین ابعاد درس آموز دفاع مقدس تصریح کرد: رسانه‌ها باید در مقابل خط تحریف دفاع مقدس بایستند، دشمن سعی دارد با جنگ رسانه‌ای و با تحریف دفاع مقدس این ذخیره و سرمایه دفاع مقدس را از نسل جدید بگیرد.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه امروز جریان تحریف بیش از پیش به دنبال تغییر باورهای مردم است، اظهار کرد: بخشی بزرگی از ایستادگی در مقابل جریان تحریف وظیفه رسانه‌ها است، امروز جریان رسانه‌ای دشمن با ایجاد شبهه سعی دارد اذهان مردم را منحرف کند که نمونه‌ آن را در مستند بی بی سی دیدیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون هدف دشمن از تحریف برای این است که جوانان ما سرمایه دفاع مقدس را نداشته باشند، تصریح کرد: دشمن به خوبی می‌داند که جنگ را با جوانان پیروز شدیم، بنابراین دشمن برای شکست ملت ایران به دنبال تغییر باروهای مردم و به خصوص جوانان است.

جعفری با بیان اینکه شهدا به وظیفه خود برای دفاع از کشور عمل کردند، تاکید کرد: اینک وظیفه همه ما است که از خون شهدا پاسداری کنیم، امروز جنگ، جنگ باورهاست و به طور یقین این جنگ به مراتب سخت تر از جنگ سخت است.

وی با تاکید بر اینکه جریان تحریف قصد دارد خوباوری را از جوانان ما بگیرد، ابراز کرد: این خودباوری جوانان بود که افتخارات دفاع مقدس را رقم زد و بعدها با همان فرهنگ در عرصه دفاعی به موفقیت‌های باور نکردنی رسیدیم، پس طبیعی است که دشمن برای شکست ملت ایران به سراغ تغییر باورها برود.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *