logo
امروز : پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/13 ] [ 30 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۳۶۸
معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان:

۲۵ جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع شهدا در زنجان چاپ می‌شود

۲۵-جلد-کتاب-ویژه-کودکان-و-نوجوانان-با-موضوع-شهدا-در-زنجان-چاپ-می‌شود
معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان از انتشار ۲۵جلد کتاب ویژه گروه کودک و نوجوان به قلم نویسندگان و شاعران توانای زنجانی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کنگره ۳۵۳۵شهید استان خبر داد.

به گزارش موج رسا; سیدشمس الدین موسوی با بیان اینکه تمامی کمیته های کنگره ۳۵۳۵شهید در استان زنجان فعال هستند،اظهار کرد:جلسات متعدد ستادی استانی و شهرستانی برگزار شده و مسئولین کمیته ها وظایف ابلاغی را به طور دقیق پیگیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان با مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان فعال بوده و جلسات متعددی تشکیل داده اند،افزود: پیگیری جمع آوری اسناد،چاپ کتاب و… از عمده فعالیت های این کمیته بوده است.

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان به جمع آوری ۱۸۰هزار سند وعکس توسط مرکز حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس و نیز۱۵۰هزار قطعه سند و عکس توسط بنیاد شهید استان زنجان اشاره و تصریح کرد: برخی اسناد با گذر زمان از بین رفته ویا بطور کامل جمع آوری نشده است که از خانواده های شهدای عزیز درخواست می کنیم که همکاری نموده و اسناد مرتبط را به دفتر کنگره ۳۵۳۵شهید استان تحویل دهند تا رونوشت آنها تهیه شده و در اختیار عموم قرار گرفته و رشادت های این دلاوران و بزرگمردان در حافظه تاریخ ثبت شود.

موسوی خاطرنشان کرد: جلسه یادمان‌ها و المان‌ها نیز با حضور شهرداری زنجان برگزار شده و اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه در خصوص فضا سازی شهری کنگره شهدای استان زنجان قول‌های مساعدی از سوی شهرداری داده شده است، افزود: مساعدت های شورای شهر استان نیز می تواند سبب برنامه ریزی و اقدامات تاثیرگذاری در این زمینه شود.

این مسئول با اشاره به اینکه تدوین کتاب شهدای استان بخصوص شهدای فرمانده نظیر شهید اشتری در دستور کار سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان قرار گرفته و ۵کتاب نیز در خصوص شهدا آماده چاپ است، ادامه داد: همچنین ۲۵جلد کتاب مخصوص کودکان با محوریت شهدا همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ خواهد رسید،تاکید کرد:آنچه که نیاز امروز کودکان در الگوپذیری است، آشنایی آن‌ها با قهرمانان و اسطوره های ایثار و شهادت امروز و دیروز کشور است.

موسوی به ساخت مستند با همکاری صدا و سیمای استان زنجان خبر داد و گفت: برنامه ریزی منسجم، گسترده و هماهنگ برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ۳۵۳۵شهید استان زنجان که در سال ۱۴۰۰برگزار می شود از چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان آغاز شده که در این برهه حساس کنونی بسیار مهم و ضروری است و رسانه استانی با درک اهمیت این رویداد تاریخی و مهم برنامه های متنوع و جذابی را آماده تولید و پخش کرده است.//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *