logo
امروز : پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/13 ] [ 30 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۳۶۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد؛

افتتاح 2 باب خانه هلال در شهرستان خدابنده

افتتاح-2-باب-خانه-هلال-در-شهرستان-خدابنده
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با افتتاح 2 باب خانه هلال در شهرستان خدابنده، تعداد خانه های هلال این شهرستان به 27 مورد رسید.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی در حاشیه افتتاح خانه های هلال شهرستان خدابنده اظهار کرد: خانه های هلال در فرمانداری شهرستان خدابنده و بخش مرکزی این شهرستان در روستای یکهزار و 280 خانواری محمود آباد افتتاح شد.

وی افزود: روستای محمود آباد و روستاهای تابعه آن حادثه خیز است و در گذشته چندین مورد سیل در این روستاها و روستاهای تابعه به جاری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نقش آموزش کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه به عنوان یک ماموریت در کاهش تلفات جانی و مالی هلال احمر را موظف کرده تا نسبت به ترویج فرهنگ یادگیری کمک های اولیه که موجب ارتقای عملکرد افراد در حوادث و سوانح می شود، اقدام کند.

میرزایی تاکید کرد: راه اندازی خانه هلال در بخش مرکزی روستای محمود آباد با همکاری دهیاری این روستا انجام شده که امید داریم بتوانیم با توجه به دامنه و گستردگی محمود آباد که 28 روستا را تحت پوشش قرار می دهد ساکنان در این روستاها را تحت پوشش آموزش همگانی و کمک های اولیه قرار دهیم و نیروهای عملیاتی برای مقابله با حوادث و سوانح تربیت کنیم و ارائه خدمات عام المنفعه در سطح روستاها نیز محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت اولیه حوادث و سوانح توسط خود مردم تا رسیدن نیروهای امدادی و ارائه خدمات از مهمترین اهداف مهم راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها و منطاق مختلف شهری و محلات استان زنجان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در جمعیت هلال احمر از غنچه های هلال در مهدهای کودک، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می توانند داوطلبانه در هلال احمر فعالیت داشته باشند و آموزش همگانی و کمک های اولیه برای همه این گروه های سنی در خانه های هلال ارائه می شود.

میرزایی یادآوری کرد: در خانه های هلالی که افتتاح و راه اندازی می شود بلافاصله عضو گیری آغاز و ارائه آموزش های همگانی نیز ارائه می شود.

وی ادامه داد: از ابتدی مرداد ماه سالجاری نیمه نخست شهریور امسال بیش از یکهزار و 30 نفر از اعضای خانه های هلال در سطح این استان از آموزش های همگانی و کمک های اولیه بهره مند شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای مرداد ماه سالجاری تاکنون بیش از 116 دوره آموزشی در خانه های هلال فعال برای اعضای این خانه ها برگزار شده است.

وی افزود: فراگیران پس از گذراندن این دوره ها به آموزش کمک های اولیه 22 ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دهیاری روستای محمود آباد فضای مناسبی را در اختیار هلال احمر قرار داده اند و با در اختیار دادن فضایی دیگر در همین مکان می توانیم اقلام امدادی را برای توزیع در حوادث و امدادرسانی در این محل دپو کنیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، افتتاح خانه هلال فرمانداری خدابنده با حضور فرماندار و معاون عمرانی و افتتاح خانه هلال روستای محمود آباد نیز با حضور دهیار، روحانیون و معتمدین محلی و اعضای شورای اجرایی انجام شد.//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *