logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۲۱۱
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

حضور رئیس مجلس در میان مردم را یک حرکت انقلابی می‌دانیم/ رویکرد مجلس کمک به حل مشکلات است

حضور-رئیس-مجلس-در-میان-مردم-را-یک-حرکت-انقلابی-می‌دانیم-رویکرد-مجلس-کمک-به-حل-مشکلات-است
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حضور رئیس مجلس در میان مردم خوزستان گفت: این اقدام یک حرکت انقلابی بوده و قطعا در حل مشکلات مردم خوزستان نتیجه بخش خواهد بود.

سید البرز حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با تاکید بر حضور میدانی مسئولان در حل مشکلات مردم اظهار کرد: بخشی از حل مشکلات مردم به صورت شنیداری بوده و قرار گرفتن در بطن جامعه است.

وی با تاکید براینکه اگر مسئولی در بین مردم قرار بگیرد با تمام وجود مشکلات مردم را لمس کرده و احساس مردم را درک می‌کند افزود: اگر مدیر عملیاتی باشد و در حوزه ماموریت خود به صورت میدانی عمل کند تصمیمات آن نزدیک به واقعیت می‌شود.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی نهاده‌ها و ادارات دولتی در حل مشکلات مردم بیان کرد: کم انگیزگی در پیگیری مشکلات مردم در اغلب سیستم‌های اداری کاملا مشهود است.

وی با تاکید براینکه رویکرد مردم نیز در خصوص پیگیری مشکلات مردم میدانی عمل کردن است افزود: روند مجلس در خصوص فعالیت نمایندگان این است که از هر چهار هفته حضور در مجلس یک هفته سرکشی به حوزه‌های انتخابیه اتفاق بیفتد.

حسینی با بیان اینکه رئیس مجلس از ابتدای آغاز فعالیت مجلس بررسی مشکلات مردم به صورت میدانی را در برنامه‌های خود قرار داده بود عنوان کرد: از نزدیک مشکلات مردم مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در حل مشکلات گره گشا باشد.

وی خاطر نشان کرد: سفر رئیس مجلس به استان خوزستان نیز با این رویکرد بود و از نزدیک مشکلات مردم را بررسی کردند تا با استفاده از ظرفیت نظارتی برای روان سازی ساختار اجرا به حوزه اجرایی کشور کمک کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجلس اکثر نمایندگان افراد با تجربه‌ای هستند و امیدواریم با این رویکرد مجلس و قرار گرفتن نمایندگان در کنار حوزه اجرایی دولت بخشی زیادی از مشکلات مردم برطرف شود.

وی با تاکید براینکه قرار گرفتن مجلس در کنار ساختار اجرایی دولت یک حرکت خوش‌یومن است عنوان کرد: در هر جایی نمایندگان اشرافیت بیشتری در انجام کار داشته باشند چندین مزیت می‌تواند داشته باشد. اولا به گره گشایی کار کمک می‌کند و دومین مطلب نیز این است که اگر قوانین زایدی وجود داشته باشد و این قوانین منجر به عمل کردن جزیره‌ای ادارات شود توسط نمایندگان در مجلس مطرح شده و نسبت به اصلاح آن اقدام می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه حضور رئیس مجلس در استان خوزستان که درگیر بسیاری از مشکلات است را یک حرکت انقلابی می‌دانیم عنوان کرد: قطعا سفر رئیس مجلس به استان خوزستان در حل مشکلات این استان کمک خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ریل گذاری اجرا در مجلس اتفاق می‌افتد عنوان کرد: قطعا با حضور نمایندگان در بطن مردم و شناخت بیشتر از اجتماع بازتاب آن باعث می‌شود امورات و مشکلات مردم بهتر و راحت‌تر برطرف شود که این امر یک حرکت انقلابی است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: رویکرد مجلس کمک در حل معضلات اقتصادی، معیشتی، بیکاری و سایر مشکلات مردم است و قطعا مجلس در حل این مشکلات می‌تواند نقش ویژه‌ای داشته باشد.//ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *