logo
امروز : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/8/2 ] [ 23 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۱۲۷
فرماندار زنجان:

زنجان از پذیرش میهمان در تاسوعا و عاشورای حسینی معذور است

زنجان-از-پذیرش-میهمان-در-تاسوعا-و-عاشورای-حسینی-معذور-است
فرماندار زنجان گفت: با توجه محدودیت‌های موجود و شرایط انتشار ویروس کرونا، زنجان از پذیرش میهمان در تاسوعا و عاشورای حسینی معذور است.

رضا عسگری امروز  در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهارداشت: با توجه به تصمیمات ستاد کرونای زنجان، پایتخت شور و شعور حسینی از پذیرش میهمان در ایام ماه محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی معذور است.

وی ادامه داد: هیچ نوع آمادگی برای پذیرش میهمانان وجود ندارد و هیچ نوع امکاناتی در این زمینه پیش‌بینی نشده است و از هموطنان درخواست داریم از سفر به شهر زنجان خودداری کنند.

این مسئول یاداور شد: با توجه به شرایط انتشار ویروس کرونا و تهدیدی که در این زمینه وجود دارد، هیچ نوع تجمع برای عزاداری در سطح شهر زنجان برگزار نمی‌شود.

فرماندار زنجان بیان داشت: مراسم‌های بزرگ شهر از جمله یوم العباس و یوم الزینب در زنجان برگزار نمی‌شود.

عسگری یاداور شد: هیئات مذهبی استان نیز در ایام یاد شده در سطح شهر برنامه برگزار نمی‌کنند به همین دلیل  انتظار داریم هموطنان به زنجان سفر نکنند.

وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی  در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی برنامه برگزار می‌کنند، افزود: این مراسم‌ها به دلیل محدودیت‌های موجود حتی ظرفیت حضور زنجانی‌ها را ندارد و فضاهای در نظر گرفته شده جوابگوی خیل عاشقان سیدالشهدا نیست.

این مسول تصریح کرد: ضروری است هموطنان برای بهره‌برداری معنوی از برنامه‌های زنجان ، این برنامه‌ها را از طریق شبکه اشراق مشاهده نمایند.

فرماندار زنجان گفت: هنوز ستاد کرونا تصمیمی برای ایحاد محدودیت در وردی‌های زنجان اخذ نکرده است اگرچه پیشنهاداتی در این زمینه ارائه شده است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *