logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۹۸۲
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

3 واحد تولیدی تعطیل شده با ورود دستگاه قضا به چرخه تولید بازگشتند

3-واحد-تولیدی-تعطیل-شده-با-ورود-دستگاه-قضا-به-چرخه-تولید-بازگشتند
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت:3 واحد تولیدی تعطیل شده با ورود دستگاه قضا به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان  با بیان اینکه جلسه امروز مقارن با سالروز حمایت از صنایع کوچک در تقویم کشور  است، اظهار کرد: این جلسه در راستای حمایت قضایی از بنگاههای تولیدی و حل مشکلاتشان است ، چرا که حمایت از تولید در سال جهش تولید که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده  ،یک تکلیف شرعی  برای همه است.  

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی حمایت از تولید و تلاش برای پیگیری و حل مشکلات بنگاههای تولیدی را یک وظیفه برای خود می داند  بیان کرد: دستور اخیر ریاست قوه قضاییه مبنی بر اینکه بانکها حق تملک واحد های تولیدی را به خاطر بدهی بانکی ندارند ، در استان زنجان با قاطعیت و بدون اغماض اجرا خواهد شد .

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی  دستگاه قضایی استان زنجان ابراز کرد: هیچ دستگاه و سازمان دولتی حق ندارد با اقدامات خود منجر به تعطیلی واحد های تولیدی شود ، چرا که این عمل برخلاف ضوابط و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و نباید اقدامات ما خواسته و ناخواسته منجر به تعطیلی بنگاههای تولیدی شود .

صادقی نیارکی تصریح کرد: انتظار ما از سیستم بانکی این است  که در محاسبه سودهای بانکی ضمن رعایت مقررات بر اساس مصوبات بانک مرکزی اقدام نمایند ، چرا که اخذ سودهای بانکی با درصدهای بالا خلاف شرع و نظر مراجع تقلید است.

این مقام عالی قضایی استان زنجان خاطرنشان کرد: تعداد 18 واحد صنعتی با اخذ تسهیلات حدود 450 میلیارد تومان از بانکهای عامل استان ، به لحاظ اینکه نتوانستند به موقع اقساط مربوطه را پرداخت نمایند ، متاسفانه بانک های عامل اقدام به تملیک واحد ها نموده و از ادامه فعالیت و تولید جلوگیری و یا از راه اندازی محروم شدند که این تعداد واحد ها ظرفیت اشتغال 534 نفر را داشتند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: امروز در این جلسه با حضور مسئولین مربوطه مشکل 3 واحد تولیدی از 18 واحد مذکور در جلسه مطرح  و مشکلاتشان مرتفع شد ومقرر شد  این 3 شرکت مجددا راه اندازی و زمینه تولید و اشتغال کارگران فراهم شود و این اقدام مبارکی است .

وی با اشاره به اینکه  به دبیر خانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان دستور داده شد ، ضمن پیگیری روزانه مشکلات واحد های تولید واخذ گزارش از اقدامات دستگاهها  با قوت و بصورت منظم جلسات را بصورت هفتگی جهت بررسی مشکلات 18 واحد تولیدی استان دستور کار خود قرار خواهد داد  تأکید کرد :دستگاه قضایی  با قاطعیت  پیگیریهای لازم را در این مورد انجام خواهد داد  و مشکلات این واحدها  در آینده نزدیک حل  خواهد شد.//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *