logo
امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/9 ] [ 25 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۸۶۶
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد؛

اجرای آسفالت معابر 25 روستا از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای

اجرای-آسفالت-معابر-25-روستا-از-محل-اعتبارات-قیر-یارانه‌ای
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از اجرای آسفالت معابر 25 روستا از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای خبر داد.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رضا خواجه‌ای اظهار کرد: قیر یارانه ای به ارزش 68 میلیارد ریال برای آسفالت معابر 25 روستا در سطح استان در سال جاری اختصاص یافته است.

خواجه ای، تعداد اجرا ی طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار را 400 روستا دانست و افزود: در حال حاظر 83 پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای استان در راستای فراهم سازی زمينه توسعه و عمران نقاط روستايي، در حال انجام است.

وی ادامه داد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان 3/56 درصد و در سطح کشور 2/ 46 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به تامین منابع مالی طرح هادی اشاره کرد و گفت: تامین منابع مالی اجرای طرح‌های هادی از بودجه‌های تملک و دارائی و همچنین بودجه سالیانه دهیاری‌ها تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم کرد تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، تصریح کرد: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

خواجه ای یادآور شد: اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *