logo
امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/1 ] [ 17 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۸۳۱
معاون رئیس جمهور:

واردات سالانه کشور ۵۰ میلیارد دلار است

واردات-سالانه-کشور-۵۰-میلیارد-دلار-است
معاون رئیس جمهور از توسعه شبکه ریلی در سراسر کشور خبرداد و گفت: تا پایان امسال پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان_ قزوین کنار سایر پروژه‌های ریلی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش موج رسا; محمد باقر نوبخت امروز در دیدار با کارکنان سازمان برنامه ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال کشور در یک تحریم ظالمانه قرار گرفته است اظهار کرد:  این تحریم بسیار خشن و بیرحمانه اعمال شده است.

وی تصریح کرد: آمریکا بزرگترین دشمن انقلاب اسلامی ایران بوده و نماد برخورد آمریکا با کشورهایی که به دنبال حق خود هستند همانند برخورد پلیس این کشور با فرد سیاه پوست است. 

معاون رئیس جمهور با تاکید براینکه سومین سال است که آمریکا برای تخریب اقتصاد کشورمان توطئه می‌کند عنوان کرد: تا امروز توانستیم در برابر توطئه‌های دشمن ایستادگی کنیم.

  وی با بیان اینکه واردات سالانه کشورمان به طور متوسط ۵۰ میلیارد دلار است افزود: بیشتر منابع دولت از صادرات نفت تامین می‌شود که دشمنان ما در تلاش هستند که جلو صادرات ایران را در این بخش بگیرند. 

نوبخت با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش است که ایران منابعی برای واردات دارو نداشته باشد افزود: سال گذشته ایران ناگزیر به واردات دارو به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بود. 

وی با تاکید براینکه سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی پرداخت شد افزود: دشمنان در تلاش هستند تا دولت نتواند رضایت مردم را جلب کند و تلاش میکنند آستانه تحمل مردم را پایین بیاورند.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: آمریکا به دنبال ایجاد تنش در جامعه ما بود ولی خودشان به این موضوع گرفتار شدند و مردم علیه عملکرد ضعیف دولت آمریکا به پا خواستند. 

وی با تاکید براینکه دشمن به دنبال ناتوان  جلوه دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است افزود: با این وجود با ایستادگی مردم و مسئولان توانستیم جلو دشمن بایستیم.

 نوبخت با بیان اینکه منابع ما به شدت تقلیل پیدا کرده است تاکید کرد: باید با این منابع اولویت‌ها را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به توسعه شبکه راه آهن در سطح کشور بیان کرد: در همه استانها یک پروژه خاص و مهم دولتی در حال اجرا است. 

معاون رئیس جمهور با اشاره به کاهش منابع پس از تحریم‌ها، گفت: مقادیر کم منابع با توجه به اولویت‌بندیها مدیریت و توزیع می‌شود.در حال حاضر 2 میلیون نفر در طرح‌های عمرانی کشور شاغل هستند و منابع به میزان لازم به این طرح‌ها می‌رسد و طرحی نیست که به خاطر کمبود منابع کارگران خود را اخراج کند، همچنین در خط دوم راه‌آهن زنجان_قزوین پایان امسال افتتاح خواهد شد و این افتتاح‌ها‌ی ریلی ادامه‌دار خواهد بود به طوری که خط آهن از همدان به سنندج و از بستان‌آباد به سمت تبریز در حال توسعه است و در جنوب کشور نیز خط آهن از چابهار به سمت زاهدان می‌رود.

وی با بیان اینکه کشورهای همسایه می‌دانند که حق با ایران است، بیان کرد: این کشورها حتی جرات نمی‌کنند پول نفتی را که از ایران خریده‌اند را پرداخت کنند و سازمان برنامه و بودجه موظف است در این شرایط امور کشور را تمشیت کند و در این شرایط همه مردم جهان منتظر هستند تا در آبان ماه این عنصر با عدم انتخاب مردم کنار برود و در این شرایط ایران با مقاومت از مردم خوب دفاع می‌کند.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *