logo
امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/9 ] [ 25 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۷۰۸
مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان خبرداد

افزایش آتش‌سوزی‌های در زنجان نسبت به سال گذشته/ یک نفر دستگیر شد

افزایش-آتش‌سوزی‌های-در-زنجان-نسبت-به-سال-گذشته-یک-نفر-دستگیر-شد
مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: تا کنون بر اساس گزارش‌های ارسالی، میزان آتش‌سوزی در زنجان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 صفی‌الله کرامتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: میزان آتش‌سوزی‌ها در استان زنجان به دلیل بی احتیاطی‌های انجام شده، نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل سهل انگاری و بی احتیاطی برخی افراد، سرمایه ملی کشور از بین می‌رود، افزود: دلیل اکثر آتش‌سوزی‌ها در استان زنجان بی احتیاطی گزارش شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج به دست آمده از آتش‌سوزی‌ها در زنجان، عمدی در آن نبوده است و بیشترین علت آن بی‌احتیاطی عامل انسانی بوده است.

 مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان از دستگیری یک نفر در خصوص آتش‌سوزی‌ها در زنجان خبرداد و گفت: هنوز مراحل بررسی موضوع ادامه دارد و نتیجه خاصی حاصل نشده است.

کرامتی بیان داشت: سهل انگاری باغداران، چوپانان، شکارچیان و مردم عبوری از دلایل عمده آتش‌سوزی در زنجان محسوب می‌شود که در فصول مختلف سال میزان حریق متفاوت است.

وی با بیان اینکه در فصل گرما میزان آتش‌سوزی‌ها افزایش می‌یابد، افزود: حادثه خبر نمی‌کند و هر کس در هر کجا که بی‌احتیاطی کند، باید منتظر وقوع حادثه بود که در این زمینه به همشهریان توصیه می‌شود در استفاده از جنگل‌ها و مراتع بی‌احتیاطی نکنند.

این مسئول خطای غیرعمدی انسان را از اصلی‌ترین دلایل آتش‌سوزی عنوان کرد و افزود: مردم برای طبخ و گرم کردن غذا در جنگل‌ها و مراتع اقدام به اشتعال نکنند چرا که این موضوع می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *