logo
امروز : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/19 ] [ 9 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۶۰۳
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

شناسایی 18 روستای هدف گردشگری در زنجان/ ثبت ملی روستاهای هدف گردشگری دارای بافت با ارزش

شناسایی-18-روستای-هدف-گردشگری-در-زنجان-ثبت-ملی-روستاهای-هدف-گردشگری-دارای-بافت-با-ارزش
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: تا کنون 18 روستای هدف گردشگری در استان زنجان شناسایی شده است که این روستاها بازبینی می‌شوند.

 امیر ارجمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: 18 روستای گردشگری در استان زنجان شناسایی شده است که ظرفیت این روستاها بازنگری می‌شود.

وی ادامه داد: امکان دارد در بررسی‌های جدید برخی روستاها به لیست روستاهای هدف گردشگری پیوسته و برخی نیز از این لیست حذف شوند.

این مسئول بیان داشت: روستاهایی هدف گردشگری که دارای بافت با ارزش باشد ثبت ملی می‌شوند که روستاهای گلابر و قوزلو جزو برنامه‌ها بوده و مابقی نیز در حال بررسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به سوق دادن راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری استان زنحان، افزود: در روستای هدف گردشگری شیت چندین اقامتگاه بوم گردی راه‌اندازی شده است.

ارجمند تصریح کرد: در روستاهای گلابر،خوئین، قوزلو و درسجین نیز با برنامه‌ریزی‌های لازم، اقامتگاه‌های بوم گردی برای استفاده مردم راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش زیرساخت نیز اقداماتی در روستاهای هدف گردشگری انجام می‌شود، افزود: با تصویب اعتبارات، بخشی از این اعتبارات برای زیرساخت‌های گردشگری در روستاهای هدف گردشگری هزینه می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: روستاهای هدف گردشگری گلابر، روستاهای موجود در شهرستان ماهنشان و قلعه بهستان با اختصاص اعتبارات لازم ساماندهی می‌شوند.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *