logo
امروز : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/14 ] [ 4 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۵۶۱
نامه سرگشاده بسیج دانشجویی خطاب به استاندار زنجان؛

آقای استاندار اجازه ندهید موج بی‌تدبیری در مسئله کرونا به استان گسیل شود

آقای-استاندار-اجازه-ندهید-موج-بی‌تدبیری-در-مسئله-کرونا-به-استان-گسیل-شود
بسیج دانشجویی استان زنجان نامه سرگشاده‌ای را خطاب به استاندار زنجان در مسئله کرونا صادر کرد.

به گزارش موج رسا; شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان در نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار زنجان نسبت به وضعیت موجود کرونا هشدار داد. 

متن این نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر حقیقی

استاندار محترم استان زنجان

سلام علیکم؛

باصلوات بر محمد و آل محمد(ص)، ضمن عرض خداقوت بابت تلاش ها و زحمات حضرتعالی و سایر مسئولان استان زنجان، سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا و وضعیت نگران کننده روزهای اخیر استان، ما را بر آن داشت تا چند کلامی با عالی ترین مقام اجرایی و رئیس ستاد مقابله و پیشگیری از کروناویروس استان سخن بگوییم.

جناب آقای استاندار

اگرچه زحمات بسیاری در طی ماه های اخیر برای کنترل بیماری کرونا در استان انجام شده و شاهد دستورات خوبی نیز در روزهای اخیر بودیم؛ اما بی پرده و صریح در ابتدای کلام عارض می شویم که افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از بیماری اگر بدین صورت ادامه یابد، استان زنجان که روزی در زمره استان های بدون کرونای کشور شناخته می شد به وضعیتی خطرناک و غیرقابل کنترل دچار خواهد شد و این شرایط بیش از همه بر مردمی دشوار خواهد شد که در پی بی تدبیری های مکرر اقتصادی، روزهای ناخوشی را سپری می کنند.

آقای دکتر حقیقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان صراحتا اعلام کردند استان زنجان روزهای خطرناک و سخت کرونایی پیش رو دارد و حسب شواهد شهرهای استان یک به یک در وضعیت قرمز کرونا قرار می گیرند و اگر حضرتعالی منتظر صدور دستور از سوی دولت برای مدیریت کرونایی استان هستید، شک نکنید که زمان را بیهوده هدر داده و خطر ابتلای همه مردم به بیماری را افزایش داده اید.

صادقانه عرض می کنیم که نگاه راس دولت تدبیر و امید به ماجرای کرونا، ابدا متناسب با شرایط حقیقی کشور نیست و رئیس جمهور با عادی جلوه دادن اوضاع کشور و رفع محدودیت هایی که هر یک به تنهایی گام مهمی برای مقابله با بیماری بود، شرایط امروز را پدیدآورده است و دست نگه داشتن به امید دولت تدبیر و امید! تنها و تنها، خطر همه گیر شدن بیماری را افزایش خواهد داد.

استاندار محترم زنجان

وضعیت بیمارستان ها لحظه به لحظه بدتر از گذشته می شود و این یعنی می بایست تا دیر نشده فکری به حال استان کنید و اجازه ندهید، موج مخرب بی تدبیری از مرکزیت کشور به سمت استان زنجان گسیل یابد و در این خصوص چند پیشنهاد به عرض می رسانیم:

1. اگرچه شرایط اقتصادی به گونه ای نیست که درخواست تعطیلی اصناف نماییم؛ اما تهیه برخی لوازم ابتدایی پیشگیری از بیماری در سرویس های حمل و نقل عمومی، الزام به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تزریق سوخت فقط توسط متصدی در جایگاه های مربوطه، ضدعفونی مداوم اشیاء و تجهیزات پرکاربرد و نظارت مکرر بر حسن انجام کار، امکان پذیر بوده و خطر ابتلا را به طرز محسوسی کاهش خواهد داد.

2. کماکان بسیاری از کارکنان ادارات دولتی بدون ماسک در محل کار حضور یافته و لازم است تا تمهیدات جدی اندیشیده شده و متخلفان از پذیرش دستور ماسک اجباری، با قاطعیت و بدون تعارف مجازات شوند؛ چرا که انتقال بیماری خطرناکی چون کرونا، به آسانی انجام پذیر بوده و قطعا هزینه های تحمیلی مادی و معنوی یک بیمار کرونایی به کشور بسیار بیشتر از هزینه تنبیه و مجازات در پی انجام ندادن یک اقدام ساده خواهد بود.

3. ضروری است تا زدن ماسک در همه مکان های سرپوشیده قابل مدیریت، اعم از ادارات، مراکزخرید، بازار، دفاتر پیشخوان خدمات، کارگزاری ها، بانک ها، بیمارستان ها و... الزامی شده و افرادی صرفا به جهت ممانعت از حضور افراد بدون ماسک در نظرگرفته شده و این امر با جدیت دنبال شود.

4. همچون اقدام ارزشمند برخی فروشگاه های زنجیره ای، اسپری ها و ژل های ضدعفونی کننده در مبادی تمامی ادارات تعبیه شده و مراجعه کنندگان ملزم به استفاده از آن گردیده و از حضور افراد بدون استفاده از مواد ضدعفونی کننده جلوگیری به عمل آید.

بی شک سستی مسئولان در پیگیری دستورات و عدم نظارت جدی و کافی، بی توجهی مردم را در پی خواهد داشت و اگر خدای ناکرده روند اخیر ادامه یابد، می بایست مجددا به سمت تعطیلی اصناف حرکت کرد و این یعنی فشار اقتصادی بیش از پیش خواهد شد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان

10/4/1399

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *