logo
امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۲
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/14 ] [ 22 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۶۳۵۸

جمع‌آوری 187 هزار سند از شهدای استان زنجان

جمع‌آوری-187-هزار-سند-از-شهدای-استان-زنجان
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: 187 هزار و 397 سند در سال‌های گذشته توسط پایگاه‌های مقاومت و کانون اقشار بسیج در استان زنجان جمع‌آوری شده است و برای برگزاری مطلوب کنگره 3 هزار شهید استان به کارگیری می‌شود.

سردار جهانبخش کرمی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: جلسه شورای سیاستگذاری کنگره 3 هزار شهید استان زنجان برگزار و تا کنون جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده است.

وی با اشاره به اعلام احکام مسئولان کمیته‌های این کنگره و شرح وظایف اعضا، افزود: تبادل اسناد با بنیاد شهید استان انجام شده است و مابقی نیز پیگیری می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: کتاب شهدای روحانی استان زنجان در مرحله چاپ قرار گرفته و با مرکز آفرینش‌های هنری جهاد دانشگاهی استان برای ساخت 5 مستند و برگزاری جشنواره هماهنگی لازم انجام شده است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به برگزاری جلسه با نویسندگان کانون پرورش فکری و نوجوانان استان زنجان و تبادل اسناد و فیلم‌های دوران دفاع مقدس با صدا و سیمای مرکز زنجان، ادامه داد: اسناد شهدا و رزمندگان از لشکر 31 عاشورا و علی ابن ابیطالب قم و حفظ آثار مرکز نیز جمع‌آوری می‌شود.

سردار کرمی با بیان اینکه 187 هزار و 397 سند در سال‌های گذشته توسط پایگاه‌های مقاومت و کانون اقشار بسیج در استان زنجان جمع‌آوری شده است، افزود: 117 هزار قطعه عکس از مرکز حفظ آثار سپاه استان و 89 ساعت فیلم و 112 نوار کاست در این زمینه جمع‌آوری شده است.

وی تصریح کرد: 576 ساعت تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس و یک هزار و 199 مورد نگاتیو عکس تهیه شده است.

این مسئول بیان داشت: در راستای کنگره اسناد دوران دفاع مقدس است که می‌تواند موجب بهره‌برداری نسل‌های آینده شود باید در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی استان همکاری کنند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *