logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۲۷۹
رئیس اتاق اصناف استان زنجان:

تاثیر مشاورین املاک در گرانی اجاره بها 10 درصد است/ مبنای درستی برای تعیین اجاره بها وجود ندارد

تاثیر-مشاورین-املاک-در-گرانی-اجاره-بها-10-درصد-است-مبنای-درستی-برای-تعیین-اجاره-بها-وجود-ندارد
رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: تاثیر مشاورین املاک در گرانی‌های اخیر اجاره بها و مسکن 10 درصد است.

محمود موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: 10 درصد گرانی اجاره بها بر عهده اصناف است چرا که در طی یک سال گذشته جلساتی برگزار و اقدامات تاثیرگذاری در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش بی‌رویه و قارچ گونه بنگاه‌ها و مشاورین املاک در زنجان، افزود: در بررسی‌های انجام شده این رشد بی‌رویه در گرانی مسکن و اجاره بها تاثیرگذار است.

این مسئول از تعطیلی صدور پروانه کسب برای مشاورین املاک و خودرو در زنجان خبرداد و گفت: مشاورین املاک موجود نیز باید با ضوابط تعیین شده فعالیت کنند.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان از اجباری بودن داشتن کد رهگیری برای مشاورین املاک خبرداد و گفت: تاثیر مشاورین املاک در گرانی‌های اخیر 10 درصد است.

موسوی مسکن و شهرسازی، اتحادیه‌های مسکن و نظام مهندسی را تاثیرگذار در گرانی عنوان کرد و گفت: متاسفانه مبناهایی در مزایده‌ها اعلام می‌شود که بسیار بالا بوده و بر اساس آن مبنا گرانی اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده از دیگر دلایل تاثیرگذار در گرانی مسکن و به تبع آن گرانی اجاره شده است.

این مسئول یادآور شد: در طی یک سال گذشته قیمت مصالح افزایش چشمگیری نداشته است در حالی که قیمت مسکن بسیار افزایش یافته است و معلوم نیست بر چه مبنایی این گرانی‌ها اتفاق می افتد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه افرادی که ذی نفع در زمینه مسکن هستند به گرانی دامن می‌زنند، افزود: مزایده‌هایی که از سوی شهرداری و تعاونی‌های مسکن برگزار می‌شود به گونه‌ا‌ی قیمت گذاری می‌کنند که بالا بوده و همان مبنا قرار می‌گیرد.

موسوی افزود: تعیین یک چهارم قیمت مسکن برای رهن از گذشته وجود داشته و به دلیل گرانی بیش از حد مسکن، مستاجران با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *