logo
امروز : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/19 ] [ 9 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۰۸۱
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

دادرسی الکترونیکی گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرا است

دادرسی-الکترونیکی-گامی-موثر-در-کاهش-اطاله-دادرسی-و-اتقان-آرا-است-

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: دادرسی الکترونیکی گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرا است.

.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: یکی از اولویت های قوه قضاییه در سال جدید اجرای دادرسی الکترونیک است، با این حرکت گامی بلند برای جلوگیری از مشکلات حضور فیزیکی مددجویان در دادگاه برداشته می شود. بحران بیولوژیکی کرونا فرصتی بی نظیر برای قوه قضاییه فراهم آورده است تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود اقدام به اجرای این بخش از قانون کند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان افزود: با توجه به بحران کرونا، توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری در جهت حفظ سلامتی مراجعین و همکاران دستگاه قضایی و شکل گیری یک دستگاه قضایی هوشمند در اولویت برنامه‌های سال جدید دادگستری استان است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مزایای دادرسی الکترونیکی، دیدار غیر حضوری و چهره به چهره قضات با زندانیان جهت حل مسائل و مشکلات آنان است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر اینکه استفاده از دادرسی الکترونیکی نه تنها در دوران کرونایی بلکه در دوران پسا کرونا نیز می تواند جایگزین مناسبی برای دادرسی‌های حضوری باشد گفت: اجرای دادرسی الکترونیک علاوه بر تضمین سلامت مراجعان توسط قوه قضایئه، اطاله دادرسی را کاهش و کیفیت رسیدگی‌ها و اتقان آرا را افزایش می‌دهد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان همچنین تصریح کرد: توسعه دادرسی الکترونیکی برای اعطای مرخصی به زندانیان، استفاده حداکثری از نهاد‌های ارفاقی، کاهش جمعیت کیفری، اجرای طرح فاصله‎ گذاری، جلوگیری از فرار زندانیان، جلوگیری از هزینه های اضافی، پیشگیری های لازم در خصوص خطرات اعزام زندانی به دادگاه را از دیگر محاسن این طرح اشاره کرد.//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *