logo
امروز : جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۶
پیامبر اکرم (ص): محبوبترین کار‌ها در پیش خدا کاریست که دوام آن بیشتر است، اگر چه اندک باشد. نهج الفصاحه ص ۱۶۷
[ 2020/10/30 ] [ 13 ربيع الاول 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۰۷۲
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان:

مشکلات معدنکاران استان زنجان به جد پیگیری می‌شود

مشکلات-معدنکاران-استان-زنجان-به-جد-پیگیری-می‌شود

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در سالجاری برنامه منسجمی برای حل مشکل معدنکاران در نظر گرفتیم گفت: مشکلات معدنکاران استان زنجان به جد پیگیری می‌شود.

به گزارش موج رسا; ولی الله منصوری امروز در سومین جلسه کمیسیون معدن اتاق زنجان با اشاره به مشکلاتی که در بخش های مختلف معدن و معدنکاری استان وجود دارد، اظهار کرد: بیشترین این مشکلات مربوط به مشکلات معادن با اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست است.

وی با بیان اینکه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان در سال جاری برنامه‌های خود را به صورت جدی برای توسعه این بخش در استان پیگیری خواهد کرد، گفت: کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان با هدف پیگیری برنامه‌های خود و به حداقل رساندن مشکلات معدنکاران برنامه ریزی منسجمی را صورت داده است.

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: مشکلات و موارد مربوط به بخش معدن استان پس از طرح و بررسی در جلسات کمیسیون و جمع بندی های لازم برای پیگیری به مسئولان استان ارجاع داده می شود.

رضا کشاورز معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی ایران نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه کمیسیون معدن از بازوان اجرایی اتاق و همچنین پیگیر حل مشکلات معدنکاران استان خواهد بود، خاطرنشان کرد: این کمیسیون مشکلات تخصصی معدن استان زنجان را به گوش مسئولان می‌رساند.

وی با بیان اینکه بخش اکتشاف معادن استان با توجه به آمار رو به تعطیلی گذاشته و این خود نشانه مشکلات معدن و فعالیت آن در استان زنجان می باشد، تصریح کرد: در این بخش مشکلات مربوط به استعلام موجب اشکالاتی در معادن شده است.

کشاورز با اشاره به اینکه حضور معادن در هر نقطه ای که بوده موجب آبادانی آن منطقه شده است، افزود: معدنگر تخریب گر نیست، بلکه به دنبال اشتغال زایی و تامین کننده مواد اولیه بسیاری از صنایع می باشد.

در ادامه این جلسه فعالان بخش معدن به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند که از آن جمله می توان به موضوعاتی از جمله مشکل پوشش گیاهی و گون در اکتشافات معدنی، مشکلات و قوانین دست و پاگیر از جمله بخشنامه های اداره کل منابع طبیعی و قوانین دیگر، بحث رضایت روستاییان برای پیگیری فعالیت های معدنی اشاره کرد.

همچنین برگزاری جلساتی با مسولان استانی و ملی و همچنین مجمع نمایندگان استان برای پیگیری وحل مشکلات استان از دیگر محورهای این جلسه بود.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *