logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۵۸۹۸
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

۱۸۰ حلقه چاه غیر مجاز با دستور قضایی در استان زنجان مسدود شده است

۱۸۰-حلقه-چاه-غیر-مجاز-با-دستور-قضایی-در-استان-زنجان-مسدود-شده-است-

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ۱۸۰ حلقه چاه غیر مجاز با دستور قضایی در استان زنجان مسدود شده است
.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در تشریح اقدامات و عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان در سال 98 اظهار کرد: طی فاصله زمانی ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان سال پایان فروردین ماه 99 تعداد ۱80 حلقه از چاه‌های غیرمجاز  استان با صدور دستور قضائی مسدود شده است که در این راستا مقدار 9/02 میلیون متر مکعب در مصرف آبهای زیر زمینی  صرفه جویی شد.

وی با بیان اینکه  جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان در سال گذشته  خروجی های بسیار موثر در حوزه های مختلف داشته است ادامه داد: استفاده غیرمجاز و بی رویه از منابع آبی بخصوص آب‌های زیرزمینی تهدیدی جدی برای امنیت ملی کشور  محسوب  می شود ، لذا دستگاه قضایی استان در اجرای سیاست های قوه قضاییه و دستورالعملهای ابلاغی از مرکز با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهد کرد که یکی از این برنامه ها برخورد با استفاده کننده گان  غیر قانونی از چاههای زیر زمینی است. 

وی تصریح کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و برخورد قاطع با عاملین حفر و استفاده از این چاه‌های غیر مجاز، به امید خدا و با همکاری دستگاههای ذیربط در  این حوزه روند برخورد با متخلفین تا پر شدن آخرین چاه غیرمجاز منطقه با قدرت و جدیت ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان با اشاره به این موضوع که با همه این اقدامات و برخوردهای انجام شده، برابر گزارش شرکت آب منطقه ای زنجان  تعداد  5721 حلقه چاههای فاقد پروانه فعال در استان وجود دارد بیان کرد: در سال 99  با همکاری دستگاههای نظارتی و امنیتی ، پیگیری ها و اقدامات لازم برای  تعیین و تکلیف این تعداد چاه های فاقد پروانه  با حساسیت بالا انجام خواهد شد

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *