logo
امروز : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۰
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/12 ] [ 22 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۵۸۲۷

بازداشت عامل انتشار فیلم های کذب ویروس کرونا

بازداشت-عامل-انتشار-فیلم-های-کذب-ویروس-کرونا

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل انتشار فیلم ها و اخبار کذب در رابطه با متوفیان و مبتلایان ویروس کرونا، در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش موج رسا; سردار علی ذوالقدری، اظهار داشت: کارشناسان پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با همکاری مرکز رصد فضای مجازی این پلیس از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا به صورت دقیق و شبانه روزی اخبار منتشر شده در خصوص این بیماری که در فضای مجازی تولید و بازنشر می‌شد، زیر نظر داشتند.

وی با بیان اینکه انتشار مطالب در فضای مجازی مخاطبان فراوانی دارد و انتشار مطالب کذب، عموماً امنیت روانی جامعه را دچار چالش می‌کند، تصریح کرد: روز گذشته سی و یکم فروردین ماه در رصدهای اطلاعاتی، مأموران پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی موفق شدند فرد شایعه پرداز که مطالب کذب را منتشر و یا بازنشر می‌کرد، شناسایی کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه عامل انتشار مطالب کذب روز گذشته دستگیر شد، گفت: تعداد زیادی مطلب غیر قانونی و خلاف واقع نیز از سایت‌ها و کانال‌ها حذف شد.

وی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد، بیان داشت: امنیت جامعه در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است و هر فردی که به هر عنوان قصد تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم عمومی را داشته باشد با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت در عین حال با قدردانی از همکاری مردم با پلیس، از آنها خواست تا افراد محتکر و شایعه سازان فضای مجازی را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس معرفی کنند./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *