logo
امروز : یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۳
پیامبر اکرم (ص): محبوبترین کار‌ها در پیش خدا کاریست که دوام آن بیشتر است، اگر چه اندک باشد. نهج الفصاحه ص ۱۶۷
[ 2020/10/25 ] [ 8 ربيع الاول 1442 ]
شناسه خبر : ۱۵۸۱۱

ترامپ: از چین حساب پس می‌کشم!

ترامپ:-از-چین-حساب-پس-می‌کشم!

رئیس‌جمهوری آمریکا برای رفع مسئولیت از خود که به سهل‌انگاری در مهار کرونا متهم است، تلاش می‌کند تا افکار عمومی را به سوی چین و مبداء آغاز شیوع بیماری منحرف کند.

به گزارش موج رسا; به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با لحنی تهدیدآمیز مدعی شد چنانچه چین آگاهانه مسئول شیوع کرونا باشد؛ با عواقب آن مواجه خواهد شد.

وی با تکرار ادعاهای همیشگی گفت: این بیماری می‌توانست پیش از آنکه در چین مجال شروع پیدا کند؛ متوقف شود؛ اما این اتفاق نیفتاد و اکنون جهان گرفتار شده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود: اگر این یک اشتباه بوده، کاری نمی‌شود کرد. اما چنانچه آگاهانه بوده، مطمئناً عواقبی هم دارد.

به گزارش مهر، ترامپ که این روزها به دلیل عدم واکنش سریع به شیوع کرونا که جان نزدیک به ۴۰ هزار آمریکایی را گرفته، در مقام اتهام است؛ برای رفع مسئولیت از خود، تلاش می‌کند تا افکار عمومی را به سوی چین منحرف کند.

در همین راستا، وی ۲ سناریو را همزمان پیش می‌برد که یکی مبتنی بر درز ویروس از یکی از آزمایشگاه‌های چین است و دیگری بر مبنای عدم شفاف سازی چین درباره نحوه شیوع و تبعات بیماری.

البته چین هم بی‌پاسخ نمانده و می‌گوید شاید ویروس ساخته و پرداخته آزمایشگاه‌های نظامی آمریکا باشد و اینکه پکن در تمامی مراحل مبارزه با کووید ۱۹ شفاف بوده و اطلاعات خود را در اختیار دیگر کشورهای جهان گذاشته است.

جالب آنکه «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی متناقض که البته در دولت ترامپ امری رایج است، آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا را رد می‌کند اما همچنان روی اتهام دوم مبنی بر اینکه عملکرد چین در مواجهه با کرونا گمراه‌کننده بوده، مانور می‌دهد./ مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *