logo
امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۵
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/5 ] [ 11 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۵۴۶۴

ژاپن برای کمک به مبارزه با کرونا به ایران دارو می‌دهد

ژاپن-برای-کمک-به-مبارزه-با-کرونا-به-ایران-دارو-می‌دهد

وزرای امور خارجه ایران و ژاپن طی تماس تلفنی توافق کردند که توکیو مقداری دارو برای کمک به بیماران حاد کرونایی به ایران اهدا کند.

به گزارش موج رسا; محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های دیپلماتیک بین المللی برای مقابله با تروریسم اقتصادی رژیم آمریکا که سلامت مردم ایران را تهدید می کند، ساعتی پس از تحویل سال با «موتگی توشیمیتسو» وزیر امور خارجه ژاپن تلفنی گفتگوی کرد.

ظریف در این تماس تلفنی ضمن تبادل نظر در خصوص مهمترین تحولات بین المللی و منطقه ای،  از کمک های دولت و ملت ژاپن به ملت ایران برای مقابله با کرونا قدردانی و ابعاد گسترده تلاش های ایران برای مهار کرونا را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی از عملکرد حرفه ای نظام سلامت ایران در این کارزار سلامتی، تاکید کرد: تحریم های آمریکا مانع اصلی برای تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مهار فوری کرونا در ایران است که باید برداشته شود و از دولت ژاپن خواست  تلاش هایش برای لغو تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا را افزایش دهد. 

وزیر امور  خارجه ژاپن هم کمک دولت ژاپن را نشانه روابط دوستانه دو کشور و همبستگی با ملت ایران خواند و افزود: ژاپن در ادامه کمک های نقدی، مقداری دارو نیز برای کمک به بیماران حاد کرونایی اهدا خواهد کرد.

 وزرای امور خارجه دو کشور توافق کردند با توجه به استاندارد بالای نظام سلامت ایران، گزارش علمی استفاده از این داروها برای پیشبرد دانش پزشکی با متخصصین ژاپنی به اشتراک گذاشته شود.

گفتنی است، پیش از این نیز دولت ژاپن کمکی معادل ۲۵ میلیارد ین (حدود ۲۴ میلیون دلار) در اختیار ایران قرار داده بود./مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *