logo
امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/23 ] [ 1 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۱۴۹۶
مدیرکل بنیاد حفظ آثار زنجان تاکید کرد

ضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به صورت مردمی و همگانی/ یادآوری واقعه طبس موجب شده تا آمریکا جرات اقدام علیه ایران را نداشته باشند

ضرورت-انتقال-فرهنگ-دفاع-مقدس-به-صورت-مردمی-و-همگانی-یادآوری-واقعه-طبس-موجب-شده-تا-آمریکا-جرات-اقدام-علیه-ایران-را-نداشته-باشند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان برضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به صورت مردمی و همگانی تاکید کرد.

به گزارش موج رسا; علی مهدیخانی در مراسم رونمایی از دو کتاب دوران دفاع مقدس اظهار داشت:مجاهدت های همکاران در اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان در عرصه ترویج فرهنگ و مقاومت و دفاع مقدس با همکاری شورای اسلامی شهر زنجان و شهرداری به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه شهرداری فرهنگ شهر ما را با استوانه های دفاع مقدس رنگین می کند که این اثرات و زحمات ویژه خواهد بود، تصریح کرد: دو جلد کتاب ویژه زندگینامه عبدالله بشیری موسوی از شهدای گمنام شهر زنجان و شهید شیرالله صمدی نیا امروز رونمایی می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان ادامه داد: در سه سال گذشته به منظور معرفی رزمندگان دوران دفاع مقدس و خاطرات شفاهی و زندگینامه آنها،خاطرات پنج نفر از رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی چاپ شده است.

مهدیخانی با بیان اینکه شهید موسوی اولین خلبان شهید ارتش جمهوری اسلامی بود که با شهید نوژه به شهادت رسید، افزود: دو کتاب نیز از خلبان واعظی و امیر هوشیاروند در این حوزه زیر چاپ است.

وی با اشاره به اینکه زندگینامه شهید حاج میری از شهدای نیروی انتظامی در هفته دفاع مقدس رونمایی می شود، تصریح کرد: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کتاب می تواند ایثارگری های رزمندگان اسلام را به نمایش گذارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان برضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به صورت مردمی و همگانی تاکید کرد و گفت: همانند دوران دفاع مقدس باید این فرهنگ و دلاورمردی های رزمندگان اسلام به نسل های آینده انتقال داده شود.

مهدیخانی با اشاره به پنجم اردیبهشت به مناسبت شکست آمریکا در طبس، گفت: این یادآوری برای آمریکا موجب شده تا جرات حمله و اقدام علیه ایران را نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: باید این ایام زنده نگه داشته شده و به نسل جوان انتقال یابد که هر جا که در مسیر الهی گام برداشته می شود، نصرت الهی یار و یاور خواهد بود.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر