logo
امروز : پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/9 ] [ 17 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۹۳۸

گرگ‌های گرسنه در حریم شهری زنجان/ مشاهده یک قلاده گرگ در دانشگاه علوم پایه

گرگ‌های-گرسنه-در-حریم-شهری-زنجان-مشاهده-یک-قلاده-گرگ-در-دانشگاه-علوم-پایه

رئیس نظارت بر امور حیات وحش محیط ‌زیست استان زنجان با اشاره به مشاهده گرگ در سطح شهر زنجان گفت: عدم مدیریت پسماند شهری دلیل وجود گرگ در شهر زنجان است.

پرویز رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به مشاهده گرگ در سطح شهر زنجان، اظهار کرد: از اولین بارش برف در استان ما شاهد ورود گرگ در سطح شهر زنجان هستیم.

وی بابیان اینکه اکیپ‌های حیاط وحش در استان فعال است، ابراز کرد: بین یک تا سه اکیپ هر شب در سطح شهر زنجان در حال گذشت زنی است.

رئیس نظارت بر امور حیات وحش محیط‌ زیست استان زنجان بابیان اینکه گرگ از سمت دانشگاه علوم پایه وارد سطح شهر و شهرک آزادگان می‌شود، تصریح کرد: دلیل وجود گرگ در سطح شهر در دسترس بودن غذا برای گرگ در بین زباله‌های شهری است.

وی بابیان اینکه با شهرداری‌ها برای مدیریت پسماند هماهنگی‌هایی شده است، عنوان کرد: در محل‌هایی که زباله در دسترس گرگ نیست گرگ کمتر دیده‌شده است.

رستمی بابیان اینکه دانشگاه علوم پایه پنج اکیپ حفاظت در داخل دانشگاه برای حفاظت از دانشجویان فعال کرده است، افزود: دانشگاه علوم پایه اقدامات تأمینی را برای دانشجویان انجام می‌دهد.

وی بابیان اینکه برای جانوران گیاه‌خوار علوفه در سطح مراتع و دشت‌ها پخش می‌شود، افزود: بیش از 500 بسته علوفه در سطح مراتع و دشت‌ها در استان پخش‌شده و امروز 100 بسته علوفه برای طارم ارسال می‌شود.

رئیس اداره حیات وحش محیط‌ زیست استان زنجان در توصیه‌ای به همشهریان اعلام کرد: اگر پسماندهای شهری مدیریت شود، گرگ کمتر در سطح شهر دیده می‌شود.

وی بابیان اینکه گرگ در حالت عادی به مردم حمله نمی‌کند، تصریح کرد: گرگاس که هیبرید گرگ و سگ است به مردم حمله می‌کند و این جانوران خطرناک هستند.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *