logo
امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/12 ] [ 20 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۸۸۷

افتتاح 20 پروژه اجرای طرح هادی همزمان با ایام دهه فجر در استان زنجان

افتتاح-20-پروژه-اجرای-طرح-هادی-همزمان-با-ایام-دهه-فجر-در-استان-زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از افتتاح 20 پروژه اجرای طرح هادی همزمان با ایام دهه فجر در استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با ایام اله دهه فجر، 20 پروژه اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان افتتاح و 4 پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

صنعتی منفرد ادامه داد: این پروژه ها در 24 روستای استان با اعتباری بیش از 61 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه، از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان طبق سرشماری سال 95 طرح هادی برای 700 روستا تهیه و در 382 روستا نیز اجرا شده، ابراز کرد: همچنین برای 58 روستای زیر 20 خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تصریح کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور 45 درصد و در استان زنجان 8/53 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی اجرای طرح هادی را یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها دانست و تصریح کرد: تهیه طرحهای هادی روستایی، يكي از مسيرهاي مهم تحقق توسعه محلي است كه با مشاركت جامعه محلي و برمبناي ظرفيت سازي و توانمند سازي اجتماعات روستايي صورت مي گیرد، بنابراین در چارچوب نظام برنامه ریزی ، جهت پاسخگویی به نیازهای متفاوت روستاییان و به ویژه هدایت توسعه کالبدی روستا، طرحهای هادی روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، در چارچوب این طرح، ایجاد و یا اصلاح شبکه معابر به عنوان یکی از مهمترین مقوله های اساسی طرح محسوب گشته و با مشارکت روستاییان به اجرا می رسد، خاطرنشان کرد: در این راستا، بنیاد مسکن استان نیز با شناسایی عوامل و جنبه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، طبیعی و فیزیکی روستاها و با مشخص نمودن نقش و جایگاه و با تکیه بر حفظ و نگهداشت کالبد فیزیکی و اساس اقتصاد کشاورزی روستا زمینه توسعه و پیشرفت این مناطق را فراهم می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته اند با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه‌های بادوام، ایجاد پارک و فضای سبز و ایجاد کاربری‌های مورد نیاز متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.

وی اظهار کرد: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره وری می توان، به توسعه روستایی دست یافت.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *