logo
امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۹
[ شناسه خبر : ۱۴۷۳۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
در جمع خبرنگاران عنوان شد؛

مشکل بودجه فرهنگی در کشور اساسی است/ سازمان ملک پدری نیست، مسئولان پاسخگو باشند

مشکل-بودجه-فرهنگی-در-کشور-اساسی-است-سازمان-ملک-پدری-نیست،-مسئولان-پاسخگو-باشند-

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: مشکل بودجه فرهنگی در کشور اساسی است و متاسفانه از اول انقلاب هر جا کمبود داشته ایم از فرهنگ زده ایم و این نگاه هنوز عوض نشده است.

به گزارش موج رسا; محسن لطیفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی برای ناتوان جلوه دادن جمهوری اسلامی از هر توطئه و ترفندی استفاده می کنند. 

 وی با اشاره به رونمایی ترامپ از طرح معامله قرن،افزود: برای ارائه چنین طرحی هزینه های بیشماری مصرف شده و در اتاق های فکر برای آن فکر شده است. 

 این مسئول خاطرنشان کرد: ما به اندازه رسانه های غربی تلاش نمی کنیم در حالی که بیشترین سرمایه گذاری غرب بر روی رسانه ها است. 

 لطیفی با بیان اینکه آمریکا برای اجرای برای معامله قرن افرادی همچون سپهبد سلیمانی را به شهادت رساند،افزود: دشمن برای رسیدن به اهداف خود از هیچ کوششی فروگذار نمی کند. 

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ادامه داد: در کشور وضعیت مطبوعات نسبت به قبل مطلوب است اما هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و باید رسانه ها به این موضوع کمک کنند.

  لطیفی بیان داشت: باید مسئولان بدانند مطبوعات و رسانه ها می توانند کمک فکر آنها باشند چرا که سازمان ملک پدری مسئولان نبوده و باید پاسخگوی مسائل مربوطه باشند. 

  این مسئول ادامه داد: مشکل بودجه فرهنگی در کشور اساسی است و متاسفانه از اول انقلاب هر جا کمبود داشته ایم از فرهنگ زده ایم و این نگاه هنوز عوض نشده است.

  مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه رفتارهای سلیقه ای باید در همه سازمان ها جمع شده و زیرساخت ها درست شود، افزود: تا زمانی که این موضوع حل نشود،مشکلات حل نمی شود. 

 لطیفی ادامه داد: بیشترین بودجه صدا و سیمای مرکز زنجان در حوزه سیما هزینه می شود و سالانه 3.5 میلیارد تومان در حوزه های خبر،فضای مجازی و صدا و سیما اختصاص می یابد.  

وی گفت: برخی بازیگران شاید حتی هزینه ای دریافت نکنند اما برخی ها از 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان برای حضور در یک فیلم دریافت می کنند. 

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه برخی سریال ها دارای هزینه های بالایی است، افزود: گرانی تجهیزات در افزایش قیمت ساخت فیلم ها و سریال ها نیز تاثیرگذار است.

  لطیفی خاطرنشان کرد: به دنبال کارهای طنز هستیم تا مردم شب نشینی خوبی در کنار خانواده خود باشند. 

 وی برضرورت معرفی ارزش ها تاکید کرد و گفت: به دلیل عدم کار در این زمینه ارزش ها جا به جا شده اند که رسانه می تواند در این زمینه تاثیرگذار بوده و به معرفی ارزشها اقدام کند.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر